дивись.info

Як Україна затролила Росію через Анну Ярославну

Як Україна затролила Росію через Анну Ярославну

Американський телеканал CNN звернув увагу на діалог офіційних twitter-акаунтів Росії і України про нещодавню заяву президента РФ Володимира Путіна щодо королеви Франції Анни Ярославни, пише УП.

«Світ став свідком ще одного новаторського використання GIF дипломатії у вівторок, коли офіційний twitter-акаунт України познущався над офіційним акаунтом Росії», – йдеться у публікації CNN.

«Коли Росія каже, що Анна Київська заснувала російсько-французькі відносини, дозвольте нам нагадати послідовність подій», – йдеться у записі українського акаунту із прикріпленим зображенням глухого лісу, який був на території Москви в 1051 році, коли Анна Ярославна стала дружиною французського короля.

У відповідь на це, російський акаунт розмістив зображення побудованого приблизно в той самий час собору святої Софії в Великому Новгороді, який є одним із найстаріших міст на території сучасної Росії.

«Ми пишаємося нашою спільною історією. Росія, Україна і Білорусь поділяють одну історичну спадщину, яка мала б об’єднувати наші народи, а не розділяти нас», – йдеться у дописі.

Україна відповіла мемом із мультсеріалу «Сімпсони», де персонаж перевертає табличку з написом «Росія», а на зворотному боці з’являється напис «Радянський Союз».

«Ви дійсно не змінюєтеся, чи не так?» – ставить риторичне запитання український акаунт.

Як відомо, 29 травня президент Росії Володимир Путін у Парижі заявив, що французько-російські відносини почалися з одруження доньки князя Ярослава Мудрого «руської» Анни Ярославни із Генріхом I у 1051 році.

Після цього заступник глави Адміністрації президента України Дмитро Шимків заявив, що президент РФ «намагався ввести в оману» французів.

З цього приводу посміявся і президент Петро Порошенко, заявивши, що Анну Київську Путін намагався «на очах всієї Європи викрасти до російської історії».

Висловлювання Путіна було відзначене критиками як спроба розмити межу між російською і українською історією. І очевидно, спроба привласнити історичну фігуру відбивається в контексті триваючого конфлікту в Криму, зазначає CNN.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.