В Україні відкрили перше кримінальне провадження за фактом розв’язання війни, а не АТО

ato_3_650x410

Відкрито перше кримінальне провадження за фактом розв’язання посадовцями РФ гібридної війни в Україні.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила юрист-кримінолог, кандидат юридичних наук, адвокат Анна Маляр.

«У нас гарні новини! Нарешті! Кримінальне провадження за розв’язування війни! Війни, а не АТО», – написала Анна Маляр.

У повідомленні СБУ зазначено: «За матеріалами Служби безпеки України прокуратурою Автономної Республіки Крим відкрито кримінальне провадження за фактом розв’язування посадовцями РФ, службовими особами державних органів та органів місцевого самоврядування АР Крим гібридної війни проти України.

Кримінальне провадження внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 437 Кримінального кодексу України, а саме ‒ планування, підготовка або розв'язування агресивної війни чи воєнного конфлікту, а також участь у змові, що спрямована на вчинення таких дій.

Відкрите кримінальне провадження є безпрецедентним, адже вперше правову оцінку отримає інформаційна складова гібридної війни Росії проти України. Важливість цього процесу визначається тим, що агресія Росії принесла знедолення і змусила залишити місця проживання тисячі українських громадян, особливо це стосується  кримських татар, які вдруге за шістдесят років фактично переживають геноцид з боку тоталітарного режиму. Агентство ООН у справах біженців оцінило кількість внутрішньо переселених осіб у десять тисяч, більшість з яких ‒ кримські татари, а третина ‒ діти.

Служба безпеки України крок за кроком збирала інформацію щодо конкретних злочинних дій російських спецслужб в інформаційному полі України, особливо Криму, напередодні, під час та після незаконного захоплення Автономної Республіки. Саме робота спецслужби дозволила створити доказову базу та розпочати цю резонансну для українського та міжнародного суспільства  кримінальну справу.

Під час досудового слідства особливу увагу буде приділено фактам підготовки до анексії Криму та штучного формування у населення півострова, у тому числі через ЗМІ та Інтернет-ресурси, ненависті до народів України.

Належну правову оцінку отримають й інші дії спрямовані на усунення перешкод для вторгнення збройних сил РФ на територію нашої держави та створення умов, у тому числі шляхом маніпуляцій суспільною свідомістю через ЗМІ та Інтернет, для незаконної анексії Автономної Республіки Крим».

«Так, ми можемо притягати до відповідальності не лише наших зрадників (громадян України станом на весну 2014), а й російських чиновників. Бо наш кримінальний закон чинний щодо злочинів, вчинених на території України (ст. 6 ККУ).

За цей злочин не застосовується давність притягнення до відповідальності та відбування покарання, бо це злочин проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку. Це означає, що скільки б років не минуло з моменту вчинення злочину та з моменту набрання вироком законної сили - особа буде підлягати кримінальній відповідальності та повинна відбути покарання.

Крім того, факт порушення провадження свідчить про те, що матеріали збирались і збирались давно. В нас буде що направляти в Гаагу - не емоції, а реально зібрані докази, оформлені належним чином(сподіваюсь, належним)», – пояснила Анна Маляр.

Адвокат додала: «Випереджаю песимістів з коментарями «тю, треба було раніше це робити». Треба було. Але це прорив, і добре, що він стався. Ми ще нічого не втратили, бо на міжнародному рівні юридичну оцінку все одно будуть давати по завершенню подій (тобто після нашої перемоги). Тож, ми підготуємось зараз належним чином».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: