дивись.info

Помер відомий український історик

Помер відомий український історик

На 93-му році життя помер український історик, фахівець з історії французько-українських взаємин, історії УНР та історії України періоду Другої світової війни Володимир Косик.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«Україні і Німеччина у Другій світовій війні» – ця книга стала справжнім історіографічним криголамом, який зруйнував радянську модель «Україна у Великій вітчизняній війні». А потім, ще були 4 томи німецьких документів про антинацистську боротьбу ОУН. Професор Володимир Косик, який зробив надзвичайно багато для української історії, вчора помер. Вічна йому пам’ять!» – написав історик.

Довідка

Володимир Косик народився 26 листопада 1924 р. в селі Вацевичі біля Дрогобича в бідній селянській родині. Під час Другої світової війни був учасником підпілля ОУН. Під кінець війни був вивезений на примусові роботи до Східної Німеччини, звідки у вересні 1946 р. перейшов до Західної Німеччини, окупованої англо-американськими та французькими військами.

З 1948 року він жив у Франції. Працював на фабриці, у вільний час займався науковою діяльністю. Навчався в Українському вільному університеті (УВУ) в Мюнхені і за кілька років у Сорбонні та в Інституті історії сучасних міжнародних взаємин.

Володимир Косик був засновником і редактором франкомовного журналу «Європейський Схід» (фр. L’Est européen). Брав активну участь у громадському житті української діаспори Франції. У 1961 році його обрали головою «Об’єднання українців у Франції».

У 1960-1980-их роках читав лекції з історії України в Українському вільному університеті в Мюнхені, а також у Національному інституті східних мов і цивілізацій університету Париж-3.

З 1992 року часто відвідував Україну, читав спецкурси з історії України в багатьох університетах України: (Київ, Івано-Франківськ, Тернопіль, Дрогобич). З 2000 року обіймав посаду професора Львівського національного університету ім. Івана Франка, читав лекції з історії України в цьому університеті.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.