дивись.info

В’ятрович роз’яснив рішення суду щодо проспекту Шухевича

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович роз’яснив рішення суду щодо проспекту Шухевича. За його словами, ухвала тимчасово зупинила процес перейменування.

Про це написав Володимир В’ятрович на сторінці у Facebook, передає ZIK

«Прийнята ухвала не свідчить про те, що суд погодився із позовними вимогами чи вже прийняв рішення їх задовольнити. Це так зване «забезпечення адміністративного позову», тобто кроки, вжиті судом на час, поки він буде розглядати справу по суті», – пише пан В’ятрович.

За його словами, таке рішення обґрунтоване законом.

«Формально закон передбачає можливість такої заборони вчиняти певні дії. Але чітко визначає підстави для прийняття подібних ухвал про забезпечення позову», – зазначає голова УІНП.

Підстави можуть бути такі:

– має існувати очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам чи інтересам позивача;

– або мають існувати очевидні ознаки протиправності рішення Київради, яке оскаржується;

– або без забезпечення позову захист прав чи свобод позивача буде неможливий чи суттєво ускладнений.

За його словами, незрозуміло, як рішення Київради може становити «очевидну небезпеку» порушення прав чи інтересів позивачів.

Саме прийняття рішення здійснювали за законною процедурою: було проведено громадське обговорення (на якому більшість підтримала перейменування), проект рішення розглядався комісією з питань найменувань та профільними комісіями Київради. За рішення проголосувала більшість депутатів ради.

Поки потрібно дочекатися повного тексту ухвали. Суд має її скласти не пізніше 5 днів.

Додамо, ухвалу має право опротестувати відповідач – Київрада, а також особи, які не є учасниками справи, якщо така ухвала порушує їх права, свободи чи інтереси.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...