Віце-прем’єр-міністр Польщі відвідає виставку «Скарби Підгорецького замку»
Віце-прем’єр-міністр Республіки Польща, міністр культури та національної спадщини Пьотр Глінські відвідає виставку «Скарби Підгорецького замку».
Сьогодні з офіційним візитом до Львова прибув Віце-прем’єр-міністр Республіки Польща, міністр культури та національної спадщини Пьотр Глінські. Вже відбулася зустріч з головою Львівської облдержадміністрації Олегом Синюткою.
Стало відомо, що віце-прем’єр-міністр відвідає виставку «Скарби Підгорецького замку», яка відкрилася 20 березня у Львівській національній галереї мистецтв ім. Бориса Возницького. Тут представлені понад 200 експонатів, які свого часу прикрашали інтер’єри Підгорецького замку.
Восени цю виставку планують презентувати у Польщі.
Дивіться фото: 200 унікальних експонатів: у Львові демонструють скарби Підгорецького замку (фото)
Водночас, на цьому офіційна програма Віце-прем’єр-міністра Республіки Польща, міністра культури та національної спадщини Пьотра Глінські не завершується. Сьогодні, у Львівській національній науковій бібліотеці України імені В. Стефаника відбудеться LXXI Оссолінська зустріч із Першим віце-прем’єр-міністром Республіки Польща, міністром культури і національної спадщини професором Пйотром Глінським.
Зустріч присвячена 200-річчю заснування Національного Закладу імені Оссолінських — однієї з найбільших книгозбірень Львова, яка 1940 р. увійшла до складу створеної радянською владою Львівської філії Бібліотеки академії наук УРСР. 1946 р. діяльність Оссолінеуму було відновлено у Вроцлаві на базі частини переміщених зі Львова колекцій. У вказаній Оссолінській зустрічі також братимуть участь директор Національного Закладу імені Оссолінських у Вроцлаві д-р Адольф Юзенко, Президент Українсько-польського форуму співробітництва Ян Маліцький, представники Міністерства культури і національної спадщини Польщі, Посол Республіки Польща в Україні.
За участю віце-прем’єр-міністра Польщі П. Глінського відбудеться відкриття виставки «Оссолінеум: львівські збірки», на якій експонуватимуться документи з фонду Національного закладу імені Оссолінських, що зберігаються у низці відділів Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника.