дивись.info

ДФС: через торгову блокаду бюджет втратив понад мільярд гривень

За п’ять місяців блокади торгівлі України з зоною АТО бюджет втратив понад 1 млрд гривень податків.

Про це заявив глава офісу великих платників податків Державної фіскальної служби Євген Бамбізов, – пише Економічна правда.

«У нас на обліку в офісі знаходиться 105 великих підприємств, зареєстрованих в зоні АТО (на підконтрольній Україні території)», – сказав Бамбізов.

За його словами, через захоплення українських компаній бойовиками з початку року було втрачено 35 великих підприємств. «Ці компанії продовжують залишатися платниками податків України, але податкові платежі від них зменшилися», – сказав він.

«Ми порахували не лише прямі втрати, а й непрямі – адже ці підприємства співпрацювали з портами, компаніями-перевізниками. За п’ять місяців ми втратили 1,05 млрд гривень податкових надходжень», – пояснив Бамбізов. За даними ДФС, найбільші втрати з податку на прибуток – загальна сума недоотриманих до бюджету коштів понад 600 млн гривень. На другому місці – втрати від ПДВ (370,7 млн ​​гривень).

Офіс великих платників податків зафіксував також недонадходження і за іншими податками: військовим збором (-10,4 млн гривень), частці чистого прибутку (-82,6 млн гривень), ПДФО (-30,9 млн гривень) і ЄСВ (-107,8 млн гривень).

 

Нагадаємо, 15 березня РНБО прийняла рішення про тимчасову заборону переміщення товарів через лінію розмежування в зоні АТО до повернення бойовиками під юрисдикцію України захоплених підприємств, вартість яких оцінюється в 2 млрд доларів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...