До Львова приїдуть лялькові театри з Грузії, Німеччини та Ірану

Donetsk_teatr_kukol_02

З 1 по 3 липня відбудеться Міжнародний фестиваль театрів ляльок «І люди, і ляльки», - пише Львівська газета.

З 1 по 3 липня відбудеться  Міжнародний фестиваль театрів ляльок «І люди, і ляльки», пише Львівська газета.

Цього року у фестивалі братимуть участь 11 колективів з Грузії, Ірану, Німеччини і, звичайно ж, з України. В рамках фестивалю на чотирьох львівських сценічних майданчиках буде представлено 14 вистав для глядачів усіх вікових категорій – від 2-х до 102-х років.

До Львова завітають як вже добрі знайомі львівському глядачу театральні колективи, як, наприклад: Батумський державний театр ляльок та юного глядача з виставою для наймолодших глядачів «Вовк та козеня», харківський театр «Мрії Марії» з виставою «Рибалчина Русалонька», Хмельницький академічний обласний театр ляльок з виставою «Чарівна лампа Ала-Ад-Діна», Черкаський академічний театр ляльок з виставою для дорослих «Ласкаво Просимо» за п’єсою «Вдови» Славоміра Мрожека, Чернігівський обласний театр ляльок ім. Олександра Довженка з виставою для дорослих «Гамлет – машина» за Гайнером Мюллером і звичайно ж, сам театр « І люди, і ляльки» з однією зі своїх останніх прем’єр – виставою для дорослих «Божественна комедія… АнДанте»; так і театри, які вперше представлять свою творчість у Львові: Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т. Шевченка з шекспірівською «Комедією помилок», німецький театр Ensemble Svetlana Fourer (Кельн) з виставою «Йов» за Йозефом Ротом, Сумський обласний академічний театр драми та музичної комедії ім.. М. Щепкіна з виставою «Одержима» за Лесею Українкою, іранський Театр «Deemak» (Тегеран) з виставою для дорослих «Зефір».

Окрім того, в рамках фестивалю буде показано дві роботи вже добре знаної з попередніх фестивалів режисерки Оксани Дмітрієвої, яка цього разу представить свої вистави, поставлені на сцені Харківського академічного театру ляльок ім. В. А. Афанасьєва, художнім керівником якого вона є; до Львова цей харківський театр привезе вистави «Їжачок з туману. Казка про щастя, або Сни засніженого дитинства» за Сергієм Козловим та «Прості історії Антона Чехова» за оповіданнями письменника. Цікавим у цьогорічній програмі буде й те, що окрім знаменитих майстрів, свої роботи представлять також ті, хто лише навчається театральній справі – студенти Київського університету театру, кіно і телебачення ім.. І. Карпенка-Карого, які в рамках фестивалю покажуть дві свої постановки: виставу для дорослих «Я – Медея» за Еврипідом і Жаном Ануєм, та виставу «Ще мить» за віршами поетів розстріляного відродження та шістдесятників.

Окрім представлення львівським глядачам кращих з кращих взірців лялькового театру, метою Міжнародного фестивалю театрів ляльок «І люди, і ляльки» є також створення певного майданчика для співпраці, обміну досвідом, ідеями та думками, спілкування з критиками. Тому, окрім практичної частини (вистав), фестиваль включатиме також частину теоретичну у якій візьмуть участь найвідоміші театральні критики України, серед яких: Олег Вергеліс, Ганна Липківська, Ельвіра Загурська, Сергій Васільєв, Людмила Томенчук, які разом з лялькарями обговорюватимуть як конкретні вистави, так і проблеми та перспективи галузі в цілому.

Ще однією цьогорічною особливістю буде виставкова частина – у співпраці з львівською Галереєю сценографії в рамках фестивалю буде представлено сценографічний доробок молодої харківської режисерки та сценографа Олі Туруті-Прасолової. Виставку можна буде оглянути в приміщенні Галереї за адресою: вул. Городоцька, 36.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: