дивись.info

Завершено розслідування вбивства Бузини

Завершено розслідування вбивства Бузини

Київська прокуратура завершила розслідування про вбивство публіциста Олеся Бузини, а підозрюваним вручили матеріали кримінального провадження.

Про це повідомила речниця прокуратури Києва Надія Максимець, пише УП.

«Зараз триває процес ознайомлення з матеріалами кримінального провадження сторонами. Сьогодні зранку Андрію Медведьку та Денису Поліщуку, а також їхнім адвокатам, вручені повідомлення про завершення досудового розслідування і надано доступ до ознайомлення з ними. Після ознайомлення сторін з матеріалами досудового розслідування обвинувальний акт буде передано до суду», – зазначила Максимець.

У повідомленні на сайті прокуратури зазначено, що в ході розслідування провели експертизи генетичної ідентифікації. А також до справи долучили відповіді на запити про надання міжнародної правової допомоги, що надійшли зі США та Італії.

«Дії підозрюваних кваліфіковано п. 12 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство, вчинене за попередньою змовою групою осіб) та ч. 1 ст. 263 (незаконне зберігання зброї) КК України», – йдеться у повідомленні.

Водночас адвокат підозрюваних Сергій Войченко на своїй сторінці Facebook висловився про упередженість слідства.

«Невиконані сотні клопотань сторони захисту, не виконані десятки рішень судів отриманих стороною захисту, не розслідувано побиття Медведька під час затримання, не розслідувано побиття Медведька і Поліщука під час незаконної спроби відібрання їх біологічних зразків», – написав адвокат.

У свою чергу Максимець стверджує, що відбір біологічних зразків проводився законно:

«На закиди адвокатів щодо відбору біологічних зразків, можу додати, що процедура відбору зразків відбулася за присутності адвокатів підозрюваних із дотриманням вимог КПК України та забезпеченням прав і свобод підозрюваних.

Вона також зазначила, що генетичні матеріали відбирали у присутності понятих та за допомогою відеофіксації.

«Тож, з урахуванням всіх даних, які отримали в ході досудового розслідування, кваліфікація діям підозрюваних залишається: вчинення вбивства за попередньою змовою. Також їм додатково інкриміновано незаконне зберігання і застосування зброї», – підсумувала Максимець.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.