дивись.info

Найдавніше в Європі насіння зберігається на Черкащині

Найдавніше в Європі насіння зберігається на Черкащині

Найдавнішу в Європі знахідку насіння горобинника кінця V тис. до н.е. представили на виставці одного експоната в Державному заповіднику «Трипільська культура» в Легедзиному на Черкащині. Виставка проходила під час щорічного свята «Купайло в Легедзиному», яке цього року присвятили темі квітів та рослин в народному українському знахарстві, передає сайт Про головне

«Це насіння близько семи тисяч років зберігалося в трипільському глечику. Горобинник – це лікарська рослина. Його пили як енергетик – аналог сучасної кави. Вівдвар стебла використовували для фарбування тканин у червоний колір», – розповів  директор заповідника Владислав Чабанюк.

Серед інших новинок цьогорічного фестивалю «Купайло в Легедзиному» Чабанюк назвав виставку рушників з колекції музею Гончара, театралізоване дійство-показ дитячого традиційного вбрання від майстерні «Аденчик-Баденчик», а також купальські пісні у виконанні української співачки Каті Chilly.

«Фестиваль розвивається. Люди їдуть – цього року не менше, ніж минулого. Є гості з Києва, Черкас, Умані, Вінниці. Людям цікаво. Можливо, кому приїлася така тематика, як народні пісні та етнічний одяг. Але ні, людей це справді цікавить», – підкреслив директор заповідника.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.