дивись.info

Канаді сьогодні 150: щоб святкувати національний ювілей, зібралися тисячі людей

Канаді сьогодні 150: щоб святкувати національний ювілей, зібралися тисячі людей

Святковий натов, поліція і навіть нечислені учасники протестів зібралися у столиці Канади, аби взяти участь у святі, яке планували впродовж кількох останніх років, інформує ВВС Україна.

Святкування 150-річчя країни відбувалося у містах, містечках і на подвір’ях із барбекю.

Але найбільш гучно проходило святкування на Парламентському пагорбі в Оттаві.

Втім, щоб не змокнути під дощем, учасники святкування були змушені укритися парасольками.

Деякі із них прийшли на погорб ще вдовсіта. Але ранній підйом забезпечив їм найкращі місця біля головної сцени, де вони залишалися аже до півночі, щоб побачити святковий фейєрверк.

Святкування включало концерт канадійських артистів, авіашоу від ескандрону Snowbirds, церемонію присяги для нових громадян Канади, а також величезний фейєрверк.

Серед зірок святкування також були Cirque du Soleil, Bono, The Edge та U2.

«Нам не важливо, звідки ви і яку релігію сповідуєте, або кого кохаєте, – усім вам раді в Канаді», – заявив премєр-міністр країни Джастін Трюдо, відкриваючи святкування.

Він промовляв англійською і французькою, дотримуючись традицій країни, де є дві офіційні мови.

Джастін Трюдо також згадав про корінне населення Канади, яке, за його словами, стало “жертвами пригнічення” у час, коли до країни почали прибувати перші поселенці із Європи.

«Як суспільство, ми маємо визнавати помилки», – заявив пан Трюдо, додавши, що ще багато треба зробити для примирення.

«Це вибір, який ми робимо не через те, що ми зробили, або ким ми були, а через те, ким ми є зараз», – наголосив прем’єр Канади.

Культура корінних народів Канади була широко представлена під час святкувань, особливо у столичному регіоні. Проте деякі представники корінних спільнот відмовилися святкувати 150-річчя країни, твердячи, що вони сприймать ці десятиліття як роки колонізації.

Рано вранці деякі із учасників протесту провели церемонію зустрічі сонця із запаленням невеликого вогнища. Щоб пронести багаття на територію поблизу парламенту, знадобилися переговори із правоохоронцями.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Загрузка...

Реклама