дивись.info

Закон про «шлюби для всіх» у Німеччині дві партії планують опротестувати

Після дебатів та ухвалення Бундестагом Закону про «шлюби для всіх» правлячий консервативний християнський блок ХДС/ХСС і правопопулістська Альтернатива для Німеччини готуються опротестувати цей закон через суд. Коментарі політиків від Християнсько-соціального союзу та Альтернативи для Німеччини наводить видання Bild, передає Укрінформ.

«Я упевнений, що позов буде поданий», – цитує ЗМІ керівника фракції ХДС/ХСС у парламенті Фолькера Каудера.

Він вважає, що прибічники закону про одностатеві шлюби не провели широку дискусію, а подали «сирий проект» (втім, проект був уперше представлений ще в 2015 році і 30 разів відхилявся ХДС). На думку Каудера, є великі сумніви, що «шлюб для всіх» не суперечить Основному закону. В останньому випадку, незахищеними виявляться якраз такі пари, які хотіли б відповідно до закону оформити свій союз.

Керівника фракції підтримав член ХДС, міністр внутрішніх справ ФРН Томас де Мезьєр, який як юрист нагадав про те, що для набрання чинності Законом знадобляться зміни в конституцію. Для внесення таких необхідно дві третини голосів Бундестагу і Бундесрату, які, можливо, і не вдасться зібрати.

Примітно, що звертатися до Конституційного суду мають намір і противники консерваторів, правопопулістська Альтернатива для Німеччини, яка нині не входить в Бундестаг, але майже напевно за нинішніх рейтингів отримає в ньому місця після вересневих виборів.

«Ми наразі розглядаємо скаргу до Федерального конституційного суду. Я особисто за такий крок. Шлюб між людьми однієї статі створює плутанину, яка шкодить суспільству», – заявив Bild співголова АдН Олександр Гауланд.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама