дивись.info

Поцілунок, який неможливо забути

Поцілунок, який неможливо забути

Сьогодні 6 липня відзначається Всесвітній день поцілунку, який вперше з’явився у Великобританії.

До цього романтичного свята ІА Дивись.info підготувала добірку з поцілунків – ніжних, пристрасних, прощальних, швидкоплинних.

Поцілунок життя

Фотографія Рокко Морабіто, 1967 року дуже відома. На ній зображені два електрика Рендал Чемпіон і Джей Ді Томпсон, які висять на стовпі електропередач. Багато сміються над цією фотографією, деякі дивуються, але далеко не кожен знає історію її виникнення.

В той день нічого не віщувало біди, вони проводили планові роботи, коли Рендалл випадково торкнувся одного з високовольтних проводів. Розряд в більш ніж 4000 вольт пройшов через його тіло зупинивши серце. Наприклад: під час страти на електричному стільці використовується напруга всього в 2000 вольт.

Рендал повис на страхувальних ременях, а його напарник Джей Ді, щоб не втрачати часу став намагатися зробити йому штучне дихання. Але в даній ситуації не зміг провести нормальну реанімацію, враховуючи обставини, але все одно продовжував допомагати Чемпіону дихати, поки у того не з’явився слабкий пульс.

Після він відчепив страховку від напарника і закинувши його собі на плече спустився з ним на землю.

До того моменту, коли прибули рятувальники Рендал Чемпіон був уже на землі і прийшов до тями. Незабаром він повністю видужав.

Братський поцілунок

Особливе місце в історії займає «братський комуністичний поцілунок». Без триразового поцілунку не обходилась жодна зустріч генсеків комуністичних партій. Найзнаменитіший — поцілунок Леоніда Брежнєва і Еріха Хонеккера (Erich Honecker), відображений на графіті Дмитра Врубеля на фрагменті Берлінської стіни в 1990 році.

Канадський поцілунок

Знаменита фотографія, зроблена під час хаосу на вулицях Ванкувера, 15 червня 2011 року.

Закохані стали учасниками фанатських заворушень після гри «Ванкувер» – «Бостон» і опинилися в самому центрі подій, коли вночі поліцейські почали відтісняти натовп. І, як стверджують Скотт і Алекс, все було не так уже й романтично.

Алекс вдарив один з поліцейських, і вона впала на землю. «Я взагалі не зрозуміла, що сталося. Мене просто штовхнули», – розповіла Томас.

Скотт додав, що дівчина була засмучена, їй було боляче і вона ледь не влаштувала істерику. Тому він вирішив підбадьорити її і дати їй зрозуміти, що він поруч і не дасть її в образу. Щоб довести їй, австралійський Ромео вирішив поцілувати подругу. «Це було найкраще, що я міг зробити в той момент», – заявив молодий чоловік.

Поцілунок на Таймс-сквер

Ця фотографія облетіла обкладинки журналів різних країн світу. «День Перемоги над Японією на Таймс-сквер» (відома також під назвою «Поцілунок»). Автор – відомий американський фотограф Альфред Ейзенштадт.

Майже півстоліття особи моряка та медсестри, які зображені на світлині, не могли ідентифікувати.

Коли журнал Life у 1980 році дав оголошення про пошук героїв фотографії, відгукнулися три жінки і одинадцять чоловіків. Вважається, що найбільше підстав називати себе моряком з фотографії мав Джордж Мендоса.

Довгий час «дівчиною з фотографії» вважали Едіт Шейн. Аж до своєї смерті у 2010 році вона брала участь в урочистих заходах в якості «тієї самої медсестри з фотографії». Однак сам Ейзенштадт сумнівався в тому, що сфотографував на Таймс-сквер саме пані Шейн.

Грета Фрідман була серед можливих героїнь фотографії ще з 1980 року, але остаточний вердикт винесли лише в 2012 році. Тоді опублікували дослідження Джорджа Галдорізі та Лоренса Верро, які на підставі численних інтерв’ю, опитування свідків й аналізу статури «претенденток» зробили висновок, що медсестра зі світлини – це саме Грета Фрідман, а не Едіт Шейн.

У 1945 році Грета Фрідман, якій на той час був 21 рік, працювала медсестрою. Дізнавшись про закінчення війни, вона вийшла разом з іншими на вулицю, де до неї несподівано підбіг незнайомий моряк, став кружляти, а потім поцілував.

«Я не бачила, як він підійшов, і не встигла зрозуміти, що відбувається, як опинилася в його обіймах», – розповідала Грета Фрідман.

Поцілунок біля будівлі муніципалітету

У 1950 році французький фотограф Робер Дуано зробив свій найвідоміший кадр: «Le baiser de l’Hôtel de Ville» – фото цілується парочки на жвавій вулиці Парижа. Знімок став міжнародним символом молодої любові в Парижі.

На перший погляд кадр виглядає абсолютно випадковим. Начебто закохані навіть не підозрюють про присутність фотографа. Спонтанність сцени виключає думку про постановку.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.