дивись.info

У Гамбурзі G20 погодила декларацію саміту, врахувавши позицію США по клімату

У Гамбурзі G20 погодила декларацію саміту, врахувавши позицію США по клімату
фото: 112 Україна

Лідери «Великої двадцятки» прийняли фінальну декларацію саміту у Гамбурзі, врахувавши у ній особливу позицію США щодо кліматичних змін, пише УП.

Текст декларації оприлюднений на сайті федерального уряду Німеччини.

 Після певної напруженості, яка виникла вході другого дня саміту у Гамбурзі, коли США блокували фінальну декларацію через незгоду в частині клімату, лідери досягли компромісу.

Всі країни “двадцятки” за винятком США наголосили на незворотності Паризької кліматичної угоди і необхідності її швидкої реалізації.

«Ми беремо до уваги рішення США вийти з Паризької угоди. США оголосили, що негайно припинять реалізацію свого нинішнього національно визначеного внеску та підтвердили свою рішучу прихильність до підходу, який знижує викиди, одночасно підтримуючи економічне зростання та покращуючи потреби в енергетичній безпеці» – йдеться у тексті декларації.

За наполяганням США у тексті документу збереглася згадка про горючі корисні копалини у контексті можливості їх використання у поєднанні з відновлюваними джерелами енергії.

У декларації також підтверджено досягнуту домовленість в іншому питанні, яке викликало розбіжності – країни “Великої двадцятки” висловилися за відкидання протекціонізму у глобальній торгівлі.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама