дивись.info

Дніпро вкрився водоростями і перетворився на зелене озеро (фото)

Дніпро вкрився водоростями і перетворився на зелене озеро (фото)

У Дніпрі вода перетворилася на смердючу зелену рідину.

Про це повідомляють користувачі соцмережі facebook.

«А що з Дніпром? Такої клоаки на початку липня я ще не бачив. А сморід… Кажуть, що Бортницька не справляється, тому періодично скидають напряму. І через це таке цвітіння. Невже це правда?», – написав місцевий житель Олександр Рубан.

Зелену рідоту помітили кияни у районі центральних пляжів на Трухановому острові.

«Зрозуміло, що купатися вже категорично не можна! Пляжний сезон закритий! Риторичне питання: хто винен і що робити?», – додав Геннадій Чижиков.

Як розповів УП еколог Олексій Василюк, зелена вода – насідок цвітіння водоростей через спекотну погоду і відсутність руху води.

«Я вважаю, що недобре, якщо таку воду ковтати. Якщо її брати в руки, чи намочитися, що вона не призведе до якихось хвороб чи виразок. Бо це просто водорості. Але така їх кількість говорить про якість води. Якість води погана – вода достатньо забруднена і досить стояча», – сказав Василюк.

Він назвав це явище за нинішніх умов – наявності водосховищ, жаркої погоди – неминучим.

«Це очевидне явище і неминуче. Назвати екологічною проблемою це не можна. Але це явище ненормальне. Таке явище, як зелена вода, виникло ще в 50-роках з появою водосховищ, і з кожним роком ця проблема прогресує. Проблема у тому, що близько третини людей України п’ють воду з Дніпра», – сказав Василюк.

За словами еколога, прибрати водорості фізично не вийде – вони надто дрібні, але вирішити проблему можна.

«Вирішити це можна одним шляхом – спуском водосховищ. Звичайно, крім Київського, бо там радіоактивний мул. Але держава позбутись водосховищ не готова. Держава сьогодні передбачає ще будівництво ГЕС. Але те, що ми маємо зараз з водоростями – воно буде тільки прогресувати і до кінця літа буде ще гірше», – сказав Василюк.

Еколог порадив не купатися у зеленій воді, особливо з дітьми, водночас купання у проточній і не зеленій воді він вважає безпечним.

Він додав, що цвітіння води може також призвести і до мору риби та інших організмів, оскільки через водорості вони не мають чим дихати.

Начальник Головного Управління Держпродспоживслужби у Києві Олег Рубан запевнив, що купатися на обладнаних пляжах і пити воду з крану у Києві цілком безпечно.

Він додав, що на цих пляжах щотижня перевіряють якість води у питних фонтанах, якість води у водоймі та якість піску.

Він додав, що «зелена вода» пов’язана з цвітінням водного горіха, який цвіте у період з середини липня до вересня, забруднює воду, не дає їй циркулювати. Прибрати його не можна, бо він занесений до Червоної книги.

За словами Рубана, Держпродспоживчслужба кожного року фіксує погіршення стану води через цвітіння водоростей і щороку це настає раніше.

«Якщо 10 років тому погіршення стану води ми фіксували наприкінці серпня, то зараз це вже маємо на початку липня. Купатися у зеленій воді небезпечно, але якщо на пляжі взяли проби води і вони відповідають нормі, то купатися там безпечно», – сказав він.

Керівник Держпродспоживслужби у Києві запевнив, що пити воду з київської мережі не просто безпечно, а й корисно.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.