дивись.info

Уродженець Борислава, якого судять у Криму за тероризм, пішов на угоду зі слідством

Уродженець Борислава, якого судять у Криму за тероризм, пішов на угоду зі слідством

Андрій Захтій, якого РФ звинувачує у підготовці терактів у анексованому Криму, уклав досудову угоду зі слідством. Про це повідомляє у вівторок QirimInfo, з посиланням на джерело, пише УП.

За словами джерела, однією з умов підписання угоди з боку слідства була відмова від адвокатів за угодою.

«Досудову (угоду) він підписав із «зампрокурором» (Криму – ред.) два тижні тому (приблизно в кінці червня – ред.)», – пояснило джерело.

За його словами, Захтій відмовився давати свідчення в рамках досудового слідства проти іншого фігуранта цієї справи Євгена Панова, оскільки не був з ним знайомий до затримання.

«За попередньою інформацією, після того, як справу Захтія виведуть в окреме провадження, йому пред’являть звинувачення в зберіганні зброї і підробці документів. На даний момент у його справі призначено три додаткові експертизи», – пише видання.

Інформацію про підписання досудової угоди QirimInfo також підтвердив адвокат Олексій Ладін. Йому прийшло письмове повідомлення від слідчого про те, що Захтій відмовився від його послуг.

Ладін передбачає, що підписання досудової угоди вигідно як слідству, так і самому Захтію.

«Найімовірніше, у його справі підбивають фінальну позицію. Через рік у слідства, очевидно, так і не з’явилося доказів його провини, і вони запропонували дати свідчення. Його позиція теж зрозуміла – отримати менший термін за те, чого він і так не робив», – пояснює адвокат.

Суд у справі Захтія запланований на вересень.

Як відомо, в січні 2017 року Московський міський суд визнав законним продовження арешту Андрія Захтія, якого звинувачують у підготовці терактів у анексованому Криму.

10 серпня 2016 року ФСБ оголосила про запобігання терактів на території півострову.

Спроби так званих «українських диверсантів» прорватися на територію півострова, під час запобігання яких загинули російські військовослужбовець і прикордонник, що відбулися, за повідомленням ФСБ, в ніч на 7 та 8 серпня 2016 року.

ФСБ повідомила про затримання у справі кількох осіб, серед яких був Захтій, який працював у Криму таксистом.

У лютому 2017 року російське слідство перевело Захтія з московського СІЗО «Лефортово» в Крим.

У березні Захтій написав заяву до міграційної служби РФ з проханням позбавити його російського громадянства.

Про Андрія Захтія відомо, що він народився у Бориславі. П’ять років тому, вдома на Львівщині, набрав боргів і втік від кредиторів у Москву. А вже звідти перебрався в Євпаторію. Під час Майдану Захтій постив антиукраїнські гасла. За плечима має два терміни – за грабіж і шахрайство.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.