дивись.info

До Червонограда прибула копія чудотворної Ченстоховської ікони

До Червонограда прибула копія чудотворної Ченстоховської ікони
Оригінал ікони в Ченстохові

Славна своєю історією та численними зціленнями людей чудотворна Ченстоховська ікона Матері Божої (ще відома під назвою Белзької) стала берегинею Червонограда, повідомляє Голос Сокальщини.

Щоправда, не сама ікона-оригінал, а її копія. Образ передали Кристинополю-Червонограду монахи-пауліни (згромадження діє в лоні РКЦ) з Польщі з нагоди святкування 325-річчя міста.

Ікона зберігатиметься у місцевій римо-католицькій церкві Зіслання Святого Духа.

Урочиста подія відбулася 12 липня, у велике свято Верховних Апостолів Петра і Павла.

Довідка

Ченстоховська ікона Божої Матері або Белзька ікона Божої Матері — чудотворна ікона Богородиці, написана, за переказами, євангелістом Лукою в Єрусалимі на кришці стола Святого сімейства, в Сіонській світлиці. Одна з найбільш відомих і шанованих святинь Польщі і Центральної Європи. Шанується однаково католиками і православними. Через темний відтінок обличчя також відома як «Чорна Мадонна».

Ікона зберігається в монастирі паулінів Ясна Ґура, розташованому в польському місті Ченстохова.

В другій половині ХІІІ ст. король Русі Лев Данилович, син короля Данила, привіз її до міста Белза і з великою честю помістив в Белзькому замку під опікою православного духовенства.

Після припинення галицької династії Рюриковичів, рештки Руського королівства займають по династичному праву успадкування споріднені з ними польські Пясти. В 1382 році (за іншими даними — в 1377-му) сілезький князь Владислав Опольський, який на той момент управляв Галичиною, перевіз ікону з Белза спочатку до Львова, а потім до заснованого ним у 1352 році Ясногорського кляштору отців-паулінів у Ченстохові. З того часу Богородиця Белзька стала називатися Богородицею Ченстоховською.

Переказ повідомляє, що коли татари вдерлися на Русь і обложили замок Белз, князь Владислав, сподіваючись на допомогу Божої Матері, виніс святиню з церкви і поставив на міській стіні. Пронизаний ворожою стрілою, чудотворний образ зберіг назавжди сліди минулої крові. Шкідлива мла, що спустилася тоді на татарське військо, примусила їх зняти облогу замку і віддалитися в свої межі. Тоді Заступниця Небесна, з’явившись князеві уві сні, повеліла перенести чудотворну ікону на Ясну Гору Ченстоховську.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.