До Червонограда прибула копія чудотворної Ченстоховської ікони

chenstohov_12_3
Оригінал ікони в Ченстохові

Славна своєю історією та численними зціленнями людей чудотворна Ченстоховська ікона Матері Божої (ще відома під назвою Белзької) стала берегинею Червонограда.

Славна своєю історією та численними зціленнями людей чудотворна Ченстоховська ікона Матері Божої (ще відома під назвою Белзької) стала берегинею Червонограда, повідомляє Голос Сокальщини.

Щоправда, не сама ікона-оригінал, а її копія. Образ передали Кристинополю-Червонограду монахи-пауліни (згромадження діє в лоні РКЦ) з Польщі з нагоди святкування 325-річчя міста.

Ікона зберігатиметься у місцевій римо-католицькій церкві Зіслання Святого Духа.

Урочиста подія відбулася 12 липня, у велике свято Верховних Апостолів Петра і Павла.

Довідка

Ченстоховська ікона Божої Матері або Белзька ікона Божої Матері — чудотворна ікона Богородиці, написана, за переказами, євангелістом Лукою в Єрусалимі на кришці стола Святого сімейства, в Сіонській світлиці. Одна з найбільш відомих і шанованих святинь Польщі і Центральної Європи. Шанується однаково католиками і православними. Через темний відтінок обличчя також відома як «Чорна Мадонна».

Ікона зберігається в монастирі паулінів Ясна Ґура, розташованому в польському місті Ченстохова.

В другій половині ХІІІ ст. король Русі Лев Данилович, син короля Данила, привіз її до міста Белза і з великою честю помістив в Белзькому замку під опікою православного духовенства.

Після припинення галицької династії Рюриковичів, рештки Руського королівства займають по династичному праву успадкування споріднені з ними польські Пясти. В 1382 році (за іншими даними — в 1377-му) сілезький князь Владислав Опольський, який на той момент управляв Галичиною, перевіз ікону з Белза спочатку до Львова, а потім до заснованого ним у 1352 році Ясногорського кляштору отців-паулінів у Ченстохові. З того часу Богородиця Белзька стала називатися Богородицею Ченстоховською.

Переказ повідомляє, що коли татари вдерлися на Русь і обложили замок Белз, князь Владислав, сподіваючись на допомогу Божої Матері, виніс святиню з церкви і поставив на міській стіні. Пронизаний ворожою стрілою, чудотворний образ зберіг назавжди сліди минулої крові. Шкідлива мла, що спустилася тоді на татарське військо, примусила їх зняти облогу замку і віддалитися в свої межі. Тоді Заступниця Небесна, з'явившись князеві уві сні, повеліла перенести чудотворну ікону на Ясну Гору Ченстоховську.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: