дивись.info

Померла голова Світового конгресу яворівців

Померла голова Світового конгресу яворівців

Перестало битися серце голови Світового конгресу яворівців Євгенії Іванівни Букаріної (Павлюк), мешканки міста Яворова Львівської області, передає ZIK

Глибокі співчуття рідним та близьким покійної, її побратимам у національно-визвольній боротьбі висловлюють міський голова Яворова, депутатський корпус. Голови Яворівських РДА та районної ради.

Нелегкий життєвий шлях пройшла ця сильна духом українка, патріотка.

Євгенія Іванівна – ветеран освітянської ниви, яка за вірність українській національній ідеї зазнала більшовицьких репресій, тюремного ув’язненнях, сибірського заслання.

Її, ще зовсім молоденькою вчителькою, заарештували більшовики в день загибелі Романа Шухевича – 5 березня 1950 року. Вивели з уроку зі школи, де вчителювала, не давши навіть піти додому й зібрати речі… Їй тоді було 20 років… Привезли у Львів, у тюрму. Звідти етапували в Красноярський край. А там уже були її батьки, сусіди. У той злощасний березень, 67 років тому, стався великий яворівський вивіз порядних українців «енкаведистами».

Повернулася Євгенія Букаріна на рідну Яворівщину в 1959 році: пішла знову учителювати. А коли в Яворові відбувся Світовий конгрес яворівців (це було в 2001 році), на який з’їхалися вихідці з цього міста, що живуть в США, Канаді, Великобританії, Польщі та в інших державах, Євгенію Букаріну було обрано одноголосно лідером цього конгресу.

Ще донедавна пані Євгенія брала активну участь у громадському житті Яворова, була активною членкинею Яворівського осередку «Союзу Українок», опікуватися сиротами, ветеранами.

А нині вже не стало доброї людини. Так гірко споглядати, як історичні, неординарні особистості відходять у вічність.

Усміхнена, доброзичлива, позитивна Євгенія Іванівна Букаріна назавжди залишиться в пам’яті мешканців міста Яворова, яких любила всією своєю щирою українською душею.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама