Свідчення з начальника полігону, якого підозрюють у держзраді, вибивали силою, - адвокат

630_360_1425163952

Перелом чотирьох ребер, крововилив у легені і вибитий зуб – так допитували підполковника Романа Огура, начальника полігону, якого сьогодні підозрюють у держраді. За справу побитого військового взявся відомий адвокат Олег Мицик.

Сам факт побиття стався 28 квітня, що зазначено у судмедекспертизі. Із заявою Роман Огур у  Яворівський РВ ГУ НП у Львівській області звернувся 5 травня. Саме тоді і була призначена судмедекспертиза, яка тривала до 19 травня. Додамо, що підполковника ані не затримували, ані не висунули йому підозру. Після отримання висновків Роман Огур звернувся до адвоката Олега Мицика. Про жодну держзраду тоді не йшлося і інформація, яка 13 липня з’явилася у ЗМІ, стала сюрпризом, принаймні для захисника.

Джерелом інформації про підозру у держзраді начальника полігону МЦМБ став Єдиний державний реєстр судових рішень, де з’явилася ухвала Шевченківського районного суду на клопотання старшого слідчий в ОВС 2 відділу 1 управління досудового розслідування ГСУ СБУ Ю.Петрущака щодо накладення арешту на майно. Йдеться про ноутбук, планшет, телефон, флешку і клаптик паперу з електронною адресою. Клопотання про накладення арешту на майно відбулося у рамках кримінальному провадженні № 420 170 000 000 014 39 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.111 КК ст. України (Державна зрада).

Коли Роман Огур звернувся до адвоката Олега Мицика, то про держзраду не йшлося, а про насильство, незаконні методи розслідування, та незаконно створені докази.

«Два місяці тому він до мене прийшов з поламаними ребрами. Тільки тепер ми дізналися, що це стало державною зрадою. Я не знаю деталей, не знаю, що за душею у нього, але зараз займаюся виключно формальною стороною. В людини вибили свідчення, і це недопустимо з точки зору будь-якого законодавства. Не йдеться зараз про його винуватість чи невинуватість. Але таких речей вже дуже давно не було. Наступного дня після допиту в нього був крововилив у легені. Добре, що все розсмокталося без операції», – сказав ІА Дивись.info Олега Мицик.

Має сумніви правник і щодо доказової бази у справі про держзраду.

«Нічого нема і не буде, бо жоден шпигун не отримує шпигунські гроші на зарплатну картку дружини. І не користується для цього планшетом дитини з мультяшками. Очевидно, комусь потрібно підігнати показники», – каже адвокат.

А те, що свідчення вибивали – факт. Перелом чотирьох ребер, кровотечі в легені, вибитий зуб стали фабулою кримінального провадження. У висновках судмедексперта зазначено, що отримані ушкодження не могли виникнути внаслідок падіння з висоти власного зросту, натомість вони утворилися від контакту з тупим предметом або предметами.

«Дуже смішно, що шпигун не пам’ятає напам’ять якоїсь пошти і тримає в кишені листочка. Його вночі тримали 12 годин, товкли, покалічили. На ранок він написав те, що йому надиктували. Річ у тім, що дружина підполковника родом з хутора Михайлівського. Її родичі попали в поле зору правоохоронців, бо вони часто їздять в Росію. Йому ніхто не висував підозри, ніхто не затримував», – додав Андрій Мицик

Додамо, що під час обшуків 13 липня 2017 року Роман Огур впізнав серед співробітників ВКР СБУ одного з співробітників контррозвідки, які били та душили його вночі 28 квітня 2017 року, подано заяву у військову прокуратуру Львівського гарнізону.

Оксана ДУДАР

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: