дивись.info

Прикордонний пункт пропуску Гребенне-Рава-Руська розширять

Прикордонний пункт пропуску Гребенне-Рава-Руська розширять
Фото: PAP/Wojciech Pacewicz

Ще один перехід на польсько-українському кордоні матиме додаткові смуги для пішоходів і велосипедистів.

Прикордонний пункт пропуску між Польщею та Україною Гребенне-Рава-Руська отримає додаткову інфраструктуру, що дозволить проведення там пішого і велосипедного контролю. Кошт цієї інвестиції складе 12 млн злотих (3 млн євро), з яких 90% надійдуть з фондів Європейського Союзу, повідомляє Польське радіо.

Плани з розширення переходу були однією з тем перемовин представників влади Люблинського воєводства, Прикордонної служби, Палати податкової адміністрації і дипломатичних відомств Польщі та Україні, котрі у четвер, 20 липня, здійснили візити у прикордонні пункти пропуску з Україною в Люблинському воєводстві.

«Нам і українській стороні важливо не затримувати прикордонний рух, а зробити його більш рухливим, аби в’їзд був комфортним, хоча завжди він буде пов’язаний з проблемами, адже це зовнішній кордон ЄС і тут буде більш прискіпливий контроль. Однак ми хочемо, аби ці черги були якомога меншими», – сказав люблинський воєвода Пшемислав Чарнек.

Директор Люблинської служби управління прикордонного контролю Здзіслав Швед зазначив, що зацікавлення у перетині кордону пішки або на велосипеді зростає, про що свідчить ситуація у переході Угринів-Долгобичів, де постійно збільшується велосипедно-пішохідний рух, який там запущено як пілотний проект. «У Гребенному буде окрема будівля […] і чотири смуги для пішого і велосипедного контролю, що значно зменшить час очікування перетину ними кордону», – сказав він.

Розширення переходу планують реалізувати у 2018-2019 роках. Інвестиція коштуватиме 12 млн злотих, з яких 10,8 млн – це фінансування з програми Польща-Білорусь-Україна, а 1,2 млн – внесок з воєводського бюджету.

«Бачимо зацікавлення осіб, котрі хочуть перетинати кордон пішки або на велосипеді. Це важливо під час канікул для туристів, а також для осіб, котрі хочуть зробити невеликі покупки у Польщі або в Україні», – сказав заступник коменданта Надбужанського відділу Прикордонної служби підполковник Томаш Зибінський.

Він наголосив, що в останні роки рух мандрівників на кордоні постійно збільшується. У 2016 році у пунктах пропуску в Люблинському воєводстві кордон перетнуло приблизно 15 млн осіб і це на 6,7% більше, ніж у 2015 році.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.