дивись.info

Американських військових, які рятували львів’ян з палаючого будинку, представлять до нагороди

Американських військових, які рятували львів’ян з палаючого будинку, представлять до нагороди

Американських військових, які рятували львів’ян з палаючого будинку, представили до найвищої солдатської нагороди армії США Soldier’s Medal. Про це повідомили у Міністерстві оборони України.

Шестеро військовослужбовців зі складу 45-ої Бригадної бойової групи Національної гвардії США (штат Оклахома), які беруть участь у тренувальній місії у складі «Об’єднаної багатонаціональної тренувальної групи — Україна» (JMTG-U) у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, минулої неділі перебували у місті Львові на екскурсії.

У центрі міста вони раптом побачили густий дим над одним з будинків. Американські бійці, не роздумуючи, кинулися до палаючої будівлі.

Військовослужбовці згадують, що коли вони добігли до місця події рятувальників ще не було. Горів другий поверх. Дим від пожежі ускладнював дихання. Вони одразу почали стукати у всі двері, щоб привернути увагу мешканців. Мовний бар’єр додавав труднощів. Проте люди швидко розуміли, що їм загрожує небезпека. До приїзду рятувальників американцям вдалося евакуювати третій поверх. Оклахомські нацгвардійці діяли впевнено, адже серед них був волонтер-пожежний Нельсон Діз з міста Краудер в окрузі Пітсбург. Він чітко знав, що їм потрібно швидко рухатися і рятувати людей із полум’я.

Американські військовослужбовці Метью Одом, Нельсон Діз, Вінсент Хамерікхаус, Келлар Джексон, Аарон Мур та Кевін Полк, які рятували львів’ян із палаючого будинку, одностайно висловилися, що пишаються своїм вчинком.

Як повідомила прес-офіцер 45-ї Бригадної бойової групи Національної гвардії США капітан Кейла Крістофер, про цей мужній вчинок американських військовослужбовців поінформовано Міністерство національної безпеки США. Туди будуть надіслані всі підтверджуючі документи і за рішенням Міністерства нацбезпеки шестеро героїв можуть отримати найвищу солдатську нагороду бронзову «Медаль для солдата» (Soldier’s Medal), затверджену Конгресом США у 1926 році. Слід відзначити, що цієї нагороди удостоюються військовослужбовці армії США за мужній вчинок поза бойовими діями, тобто в мирному житті.

Минулого тижня у центрі Львова вони побачили пожежу в одному з житлових будинків і кинулися на порятунок перш ніж прибули українські пожежні й рятувальники.

«Горів другий поверх. Дим від пожежі ускладнював дихання. Вони одразу почали стукати у всі двері, щоб привернути увагу мешканців. Мовний бар’єр додавав труднощів. Проте люди швидко розуміли, що їм загрожує небезпека. До приїзду рятувальників американцям вдалося евакуювати третій поверх», — йдеться у повідомленні.

Про вчинок Метью Одома, Нельсона Діза, Вінсента Хамерікхауса, Келлара Джексона, Аарона Мура та Кевіна Полка поінформовано Міністерство національної безпеки США.

Туди будуть надіслані всі підтверджуючі документи і за рішенням Міністерства нацбезпеки шестеро героїв можуть отримати найвищу солдатську нагороду бронзову «Медаль для солдата» (Soldier’s Medal), затверджену Конгресом США у 1926 році.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.