дивись.info

Не піддавайте людей катуванням: у Львові обговорили проблеми надання паліативної допомоги

Не піддавайте людей катуванням: у Львові обговорили проблеми надання паліативної допомоги

21 липня у Львові презентували інформаційну кампанія #ЗнімайРожевіОкуляри, яка має пояснити пацієнтам та лікарям, що знеболення наркотичними препаратами — це право кожного.

#ЗнімайРожевіОкуляри — інформаційна кампанія, яку ініціювала програмою «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження» спільно з правозахисними організаціями. Її основна мета пояснити лікарям і пацієнтам, які потребують паліативної допомоги (підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання, — авт.ред.), що кожен має право на знеболення наркотичними препаратами. За статистикою, яку навели експерти, лише до 15% хворих можуть отримати знеболювальне безперешкодно.

«В Україні багато хворих онко- та неонкологічного профілю, які потерпають від хронічного болю і не отримують достатньої допомоги. При цьому, лікарі часто не розуміють, що біль потрібно зводити нанівець. Як правило, вони бояться призначати правильне лікування, бо бояться втратити робоче місце. Бояться, що їх звинуватять у надмірному використанні наркотичних препаратів», — каже Леся Брацюнь, радник Міністра охорони здоров’я з паліативної допомоги і лікар.

Менеджер програмної ініціативи «Громадське здоров’я» фонду «Відродження» Ксенія Шаповал зазначає, що необхідно проводити роз’яснювальні роботи як з лікарями, так і з пацієнтами. Адже при правильному застосуванні протоколів лікування паліативно хворих, життя людини може значно покращитися.

Натомість, Ірина Сергієнко, представник департаменту Національного превентивного механізму Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, порівнює ненадання знеболювальних препаратів у достатній кількості катуванням.

«Катування — це будь-яка дія, якою навмисно заподіяне біль або страждання (фізичне або моральне). Це здійснюється державними посадовцями та іншими особами чи з їх підбурення, чи з їх відома, чи з їх мовчазної згоди, — зазначає Ірина Сергієнко. — Якщо хтось з родичів після смерті члена своєї родини доведе, що ви його катували і з мовчазної згоди доводили до страждань, то це буде перше і не останнє рішення. Люди можуть дійти і до Європейського суду. Тому не бійтеся призначати, а бійтеся того, що люди будуть страждати і ви їх будете просто катувати».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...