дивись.info

Синютка вимагає звільнити директора і головного інженера Жовківської філії ДП «Укрветсанзавод»

Синютка вимагає звільнити директора і головного інженера Жовківської філії ДП «Укрветсанзавод»

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка звернувся до генерального директора Державного підприємства «Укрветсанзавод» Сергія Заглоцького щодо звільнення директора Жовківської філії ДП Інни Голодовської та головного інженера Михайла Клина.

Про це стало відома під час зустрічі, яка відбулася на підприємстві, повідомив ІА Дивись.info депутат Жовківської районної ради Ігор Муравський.

Нагадаємо, що історія із Жовківським ветсанзаводом тягнеться вже понад рік і почалася вона після того, як навколо підприємства, на площі у 50 га були виявлені кілька велетенських скотомогильників. Завдяки громадськості і журналістам вдалося встановити, що захоронювали тваринні рештки працівники ветсанзаводу, оскільки обладнання, на якому мали б утилізувати відходи, роками не працює. На підприємстві нема не те що газу для роботи печей, а навіть води. Борги сягають мільйонних позначок.

Щоправда, частину відходів на підприємстві таки спалювали, але не в спеціальних печах, а просто у дворі підприємства. А те, що не закопали і не спали, валялося просто неба і гнило, приваблюючи рої мух і стада пацюків.

За рік на державному підприємстві змінилися три генеральних директори, до Жовкви кілька разів приїжджали столичні комісії, була створена спеціальна комісія у районній раді, але справи далі того, що директора Михайла Клина понизили до головного інженера (фактично він продовжував і продовжує керувати підприємством) не зайшли.

На якийсь час після того, як нібито одну з печей підключили, пристрасті навколо підприємства дещо вляглися. Але 9 липня мешканців Жовкви і Волі-Висоцької налякав велетенський стовп диму – горіло у районі ветсанзаводу. По прибутті на місце активісти виявили, що так «утилізують» мертв’ятину – знову спалюють просто посеред підприємства. На місце події прибули рятувальники і загасили вогонь. Крім того, у лісі знову виявилися свіжий скотомогильник. А на підприємстві все по-старому – печі не працюють, а решки валяють просто під ногами, щоправда їх накрили плівкою і цей процес назвали «кагатуванням», начебто за пару років це все мало б перетворитися на високоякісні органічні добрива. Насправді інфільтрат просочується в грунт, «збагачуючи» його аміаком.

Зрештою місцеві мешканці знову збунтувалися і вимагають негайно закрити підприємство, адже жодного позитивного кроку в бік якісних змін так і не було зроблено.

Сьогодні долю підприємства-банкрута обговорювали голова РДА Надія Щур, генеральний директор ДП «Укрветсанзавод» Сергій Заглоцький, посадовці ЛОДА, в.о. директора Жовківської філії ДП «Укрветсанзавод» Інна Голодовська, депутат Жовківської райради Ігор Муравський, а також винахідник з Радехова Анатолій Архипчук, чий котел нещодавно встановили на Ковельській філії ДП і тепер на ньому спалюють відходи тваринного походження.

Тепер такий котел хочуть встановити і в Жовкві. Він дозволить принаймні частково вирішити проблему. Наразі ж найближчим часом, починаючи з понеділка, будуть підключати два котли, щоб прибрати території, зокрема так зване кагатування.

В неділю на Волі-Висоцькій відбудуться громадські слухання. Установка, яка на Ковелі. Із понеділка санветзавод почнуть очищати від так званого кагатування. Розробник з Радехвова. До 1 листопада ця установка має запрацювати. Вона розрахована на те, що може спалювати практично будь-які тверді побутові відходи.

«Підготовлено документи на звільнення теперішнього директора і головного інженера. Попередили генерального директора, повідомили держпродспоживслужбу, Міністерство АПК. Тепер чекають на підпис генерального. Документи скеровано за ініціативою і за підписом Олега Синютки», – розповів Ігор Муравський.

Він розповів, що наразі буде, очевидно, призначено якихось тимчасового кризового менеджера. А наступної неділі у Волі-Висоцькій мають відбутися громадські слухання. Всі зміни на підприємстві повинні контролюватися мешканцями.

Обговорювали й питання дератизації, адже пацюки почуваються господарями не тільки безпосередньо на території підприємства, а й чудово почуваються на прилеглій до заводу території завдяки несанкціонованим скотомогильникам.

«Це питання мають розглянути у Держпродспоживслужбі. Потрібен дорогий хімікат. Препарат для знищення гризунів працює за принципом, що заражаються кілька особин, а від них заражаються вже інші», – розповів Муравський.

Крім того, активісти вже декілька разів помічали автомобілі, так би мовити, з лівою сировиною. Тобто нема жодної офіційної угоди про утилізацію цих решток. Відходи приймають і «утилізують» за значно нижчими цінами. У чиїх кишенях осідають гроші, можна здогадатися…

Оксана ДУДАР

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...