дивись.info

Вкусила змія: що робити

Вкусила змія: що робити

У спеку у лісах активізувалися змії. До медзакладів вже звернулися більше 10 потерпілих від укусів.

Що треба робити, коли змія все ж вкусила.

– Якщо вкусила неотруйна змія – ранки виглядатимуть як два сферпоподібні півкола;

– Якщо отруйна – найчастіше, такий укус виглядає як два або один прокол в шкірі.

– Один буває тоді, коли змія стара/втратила зуб/промахнулась. Колір такого укусу – червоний, а з ранок тече кров, яка з часом може поміняти колір на темно-бордовий або синій.

Симптоми отруєння:

– Головний біль;

– Нудота;

– Розпливчатість в очах;

–Заїкання;

– Набряк кінцівки/місця біля укусу;

– Підвищення температури.

Домедична допомога при укусі:

Викликати швидку. А поки лікарі реагуватимуть на виклик, в тебе є всі шанси зменшити інтоксикацію організму.

Зберігати спокій. Паніка пришвидшує серцебиття, що в свою чергу прискорить поширення отрути (якщо змія отруйна).

Лежати нерухомо. Чим менше рухаєшся, тим повільніше отрута пошириться по організму. Очисти ранку від отрути. Інколи трапляється таке, що отрута попадає не в ранку, а на шкіру чи одяг. Тоді її достатньо просто прибрати водою.  А якщо отрута все ж попала під шкіру, тоді… Відсмокчи отруту. Це може робити лише та людина, у якої немає ранок на губах чи деснах. Інакше отрута попаде і в її кров, а швидкій доведеться рятувати обох.

Отруту потрібно одразу сплюнути і промити рот водою. Ні в якому разі не ковтати! Зафіксуй вкушену кінцівку. Прибравши більшу частину отрути необхідно зафіксувати постраждалу руку/ногу до приїзду швидкої. Руку треба знерухомити трохи зігнувши, а ногу – прив’язавши до другої ноги і ледь припіднявши. Це не дасть залишкам отрути розповсюдитись по організму.

Пий багато води. Сечогінні препарати та велика кількість рідини допоможуть прибрати залишок отрути з організму.  Не можна: Накладати джгут; Це призводить до відмирання тканини та більшої інтоксикації після зняття джгута. Пити алкоголь; Це пришвидшить поширення отрути по організму.  Розрізати ранку.

Не можна:

Накладати джгут; Це призводить до відмирання тканини та більшої інтоксикації після зняття джгута. Пити алкоголь; Це пришвидшить поширення отрути по організму.  Розрізати ранку; Від отруєння це не допоможе, але занести інфецію до новоутвореного розрізу – цілком. Припікати укус вогнем.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама