Охочих переобладнати станцію очистки фільтрату полігону ТПВ у Грибовичах не знайшлося

00025

Торги за тендером з технічного переоснащення станції очистки фільтрату полігону ТПВ у Великих Грибовичах відмінили. Причина – відсутність пропозиції. Відповідне оголошення розміщена на платформі ProZorro.

КП Львівське комунальне підприємство «Збиранка» оголошувало тендер «Роботи щодо технічного переоснащення станції очистки фільтрату полігону твердих побутових відходів м. Львова розміщеного в с. Великі Грибовичі Жовківського р-ну, Львівської області зі збільшенням продуктивності не менше 250 куб. м./добу». Аукціон мав відбутися 25 липня. Вартість тендеру – майже півтора мільйона гривень.

Оскільки охочих  переобладнати станцію не знайшлося, торги відмінили.

Нинішня станція очистки фільтрату була передана управлінням капітального будівництва міста ЛКП «Збиранка» ухвалою сесії ЛМР 29 вересня 2011 року як поповнення до статутного фонду цього підприємства у сумі 3,9 млн грн.

Саму ж станцію збудувала рівненська фірма «Біотехнологія», потужність установки – 15 куб м на добу. Будівництво тривало з 2005 року.

Водночас , згідно із статистикою, з самого сміттєзвалища щодоби витікає 150 кубометрів інфільтратів, тобто удесятеро більше, ніж станція може переробити, щоб потім ці стоки можна було скинути у міську каналізацію.

Водночас у січні 2016 року громадськими авістами був зафіксований факт скидання інфільтрату в міську каналізацію. До речі, екологи неодноразово говорили про такі випадки, адже та станція, яка була встановлена, навіть гіпотетично не могла впоратися з неочищеними стоками.

Після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі була загроза прориву дамби озера з інфільтратами. Тому одним із головних завдань під час протиаварійних робіт стало саме укріплення дамби. Однак це не вирішує проблему, оскільки інфільтрат прибуває щодня, а встановлення потужної станції могло б вирішити проблему, принаймні частково.

До речі, про відновлення роботи станції очистки фільтрату наголошував на початку лютого віце-прем’єр-міністр Володимир Костіон.

Втім, як бачимо, наразі не знайшлося охочих вирішити проблему з отруйними водами.

А таким є аналіз води.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: