дивись.info

Путін помилував засуджених за СМС про російські танки 2008 рік

Путін помилував засуджених за СМС про російські танки 2008 рік

Російський президент Володимир Путін помилував двох жінок із Сочі Аннік Кесян і Марину Джанджгаву, засуджених за статтею «державна зрада» за відправлені в 2008 році СМС до Грузії про пересування російської військової техніки.

Про це інформує ВВС Україна.

Укази про помилування опубліковані на офіційному інтернет-порталі правової інформації. Вони вступають в силу через 10 днів після опублікування.

У квітні стало відомо, що Марина Джанджгава і Аннік Кесян були етаповані з колоній у Вологді і Мордовії до московського СІЗО «Лефортово».

Тоді їхній адвокат Іван Павлов повідомив, що доля його підзахисних вирішується «на найвищому рівні».

Анник Кесян і Марина Джанджгава були засуджені за статтею 275 КК РФ (держзрада) за те, що в 2008 році надіслали своїм знайомим у Грузію СМС про російську військову техніку, яку вони бачили на залізниці в Сочі.

Марину Джанджгаву в 2014 році засудили до 12 років позбавлення волі, Аннік Кесян – в 2015 році до восьми років колонії.

У ЗМІ широко висвітлювався процес над ще однією мешканкою Сочі – Оксаною Севастіді, яка була засуджена в березні 2016 року до семи років позбавлення волі за те, що в 2008 році відправила знайомому в Сухумі текстове повідомлення про те, що в бік Абхазії рухалися танки.

Російське слідство стверджувало, що знайомий Севастіді працював на грузинську розвідку. На цій підставі проти неї порушили справу про державну зраду у формі шпигунства.

У березні цього року Володимир Путін помилував Севастіді. В ході великої прес-конференції в грудні минулого року Путін назвав вирок Севастіді «достатньо жорстким».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.