дивись.info

Польща хоче репарацій від Німеччини за Другу світову війну

Польща хоче репарацій від Німеччини за Другу світову війну

Польська влада розмірковує над вимогою від Німеччини виплатити репарації в зв’язку з втратами Польщі під час Другої світової війни.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на Associated Press.

Таку можливість вивчає комісія польського парламенту. За словами депутата керівної партії «Право і справедливість» Аркадіуша Муларчика, рішення може бути схвалене до 11 серпня.

Цим питанням польські парламентарі зайнялись після того, як лідер «Права і справедливості» Ярослав Качинський заявив, що Польща готується до «історичного контрнаступу».

«Мова йде про величезні суми, а також про той факт, що Німеччина багато років відмовлялася нести відповідальність за Другу світову війну», – заявив він минулого тижня.

У ці дні в Польщі згадують Варшавське повстання 1944 року, в результаті якого загинули 200 тисяч поляків. Міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич заявив, що німці повинні «заплатити за ті жахливі збитки, яких було завдано польському народу».

Німеччина виплатила мільярди євро компенсацій за злочини нацизму. Здебільшого – євреям, яким вдалось вижити. Польща під тиском СРСР у 50-ті роки відмовилась від вимоги таких компенсацій.

Мацеревич заявив, що тогочасна Польща була «маріонеткою Радянського Союзу», відтак її рішення не є легальним.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама