дивись.info

У Львові напрацьовують шляхи системного вирішення ситуації зі стихійними ромськими поселеннями

У Львові напрацьовують шляхи системного вирішення ситуації зі стихійними ромськими поселеннями
Голосіївське ромське поселення. Фото Тетяни Буняк/ Українська правда. Життя

Сьогодні у Львівській міськраді відбулась міжрегіональна робоча зустріч щодо ситуації зі стихійними ромськими поселеннями на території міста Львова.

Під час зустрічі представники влади, громадських організацій та поліції, правозахисники, активісти і депутати обговорили поточну ситуацію, пов’язану із сезонною трудовою міграцією ромів, а також напрацьовували системні шляхи вирішення цієї ситуації, що передбачають тривалу співпрацю багатьох регіонів України. Адже дуже важливо розуміти, чим можна допомогти представникам ромської національної меншини, та якою є відповідальність всього суспільства в таких ситуаціях.

За словами виконавчого директора Міжнародного Фонду «Відродження» Євгена Бистрицького, для міста ситуація, що склалась, є важливим викликом, вирішити який потрібно системно: регулювати, хто і чому їде до міста та як місто може допомогти таким людям, а також як налагодити механізм реагування на появу стихійних поселень. Проте заклики до вивезення ромів є неприпустимими.

Читайте також: У Львові згорів циганський табір

Як зауважив міський голова Львова Андрій Садовий, Львів є містом толерантним і відкритим, яке завжди готове до співпраці, проте важливо добре налагодити ланку співпраці громади з поліцією і зрозуміти, який в цій ситуації має вплив громада міста на поліцію.

Під час зустрічі директор ромської програмної ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження» (м. Київ) Ольга Жмурко розповіла про міжнародний та український досвід соціального супроводу родин, які проживають у стихійних компактних поселеннях під час сезонної трудової міграції (приклади кочівників та подорожуючих етнічних груп Європи).

Водночас, голова ГО «Романі Черхень» (м. Ужгород), депутат ужгородської міської ради, правозахисник Мирослав Горват розповів особливості ситуації ромського населення в Закарпатті, зокрема – причини міграції й перспективи міжрегіональної взаємодії.

Нагадаємо, у Львові, в ніч з 21 на 22 липня, виникла пожежа на території самовільно зведеного поселення в якому проживали мешканці Закарпатської області. За попередньо отриманими даними, з настанням теплого періоду на території самовільного поселення проживало близько 60 осіб, з яких близько 20 дітей, мешканці Закарпатської області.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама