дивись.info

Львівщина налагоджує співпрацю із Китаєм у гуманітарній сфері

Львівщина налагоджує співпрацю із Китаєм у гуманітарній сфері

Сьогодні, 14 серпня, перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський зустрівся із ректором Центральної академії образотворчого мистецтва Китайської Народної Республіки Фань Діаном.

Про це інформує прес-центр ЛОДА.

Сторони обговорили потенційну співпрацю у сфері освіти та культури, а також збереження пам’яток мистецтва.

«Дуже приємно, що галузь культури у співпраці посідає одне із провідних місць, адже наші країни ще з часів Середньовіччя поєднують імена видатних  культурних діячів та вчених, – зазначив Ростислав Замлинський. – Ми відкриті і готові до співробітництва. Львівщина – комфортний та безпечний туристичний осередок. Переконаний, що сьогоднішня зустріч стане ще одним кроком для поглиблення добрих двосторонніх відносин».

Відтак, у межах зустрічі домовились про створення сприятливих умов для обміну досвідом у сфері збереження та реставрації творів мистецтва, зокрема організацію лекцій, семінарів, конференцій, проведення  реставраційних робіт та оцифрування музейних експонатів спільно із спеціалістами з Китаю.

«Ми вражені потужним культурним пластом, представленим на Львівщині. Тут приємно, комфортно і цікаво перебувати туристам, – наголосив Фань Діан. – Впевнений, що у гуманітарній сфері у наших країн є широке поле для обміну досвідом».

Окрім того, обговорили вектори співпраці між Львівською національною академією мистецтв та Центральною академією образотворчого мистецтва КНР. Також порушили питання проведення низки культурно-просвітницьких заходів у межах святкування 25-річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Китаєм, зокрема можливість обміну виставками живопису.

Варто зазначити, участь у обговоренні також взяла заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук, т.в.о. директора департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Василь Гладкий, директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Поліна Лі, ректор Львівської національної академії мистецтв Володимир Одрехівський.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.