дивись.info

У Вінниці відкриють перший пам’ятник Симону Петлюрі

У Вінниці відкриють перший пам’ятник Симону Петлюрі

У Вінниці, в День козацтва та захисника України, заплановано відкриття першого пам’ятника «у повний зріст» Симону Петлюрі – отаману військ Української народної республіки, пише Vежа.

Перед цим, 14   вересня відбудеться також презентація пам’ятника у Вінниці. Про це повідомив вінницький бізнесмен та меценат Сергій Капуста.

«Такого пам’ятника в Україні ще немає, тому я вирішив, що потрібно увічнити пам’ять про Петлюру, адже він багато зробив для України. Пам’ятник буде бронзовий. На ньому Петлюра зображений у сидячому вигляді на лавочці. Виготовляли пам’ятник скульптори майстерні «Оврах», – повідомив Сергій Капуста.

Як розповів скульптор Володимир Оврах, працювати над пам’ятником Петлюрі він розпочав на початку весни. Створював Петлюру він разом зі своїми двома синами, також скульпторами – Романом та Андрієм.

«Пам’ятник буде виготовлено у натуральну величину – там Симон Петлюра сидить на лавці. За основу художнього образу ми взяли аналогічне фото. Радилися з цього приводу з істориком Олександром Федоришеним. Вирішили, що буде цікавим художнім поворотом «вставити» у руки Петлюрі карту України, на яку він дивитиметься і бачитиме дві головних позначки – «Вінниця» – тимчасова столиця УНР, – та «Київ» – столиця України, яку тимчасово було захоплено більшовиками в ході історичних подій. А встановити його плануємо на території двору будівлі обласного радіо. Це логічно, адже, як мені розповіли, в цьому будинку знаходився Будинок канцелярії Симона Петлюри у 1920-му році», – каже Володимир Оврах.

За його словами, пам’ятник виготовлено із бронзи і він уже відлитий. Залишається відшліфувати та скласти докупи усю композицію.

Додамо, що вулиця, на якій розташована будівля обласного радіо, носить назву Петлюри. Її було перейменовано із вулиці Чкалова в рамках декомунізації.

Нагадаємо також, що цього року у Вінниці тривали зйомки фільму «Замах на Петлюру», частина зйомок відбувалася на цій вулиці у цьому будинку.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.