На Марсі знайшли сліди життя

2051267

Вчені NASA заявили про виявлення слідів життя.

Рентген марсохода Curiosity виявив в деяких частинах Марса підвищений вміст цинку і германію. В районі кратера Гейла цих елементів в десять, а іноді і в сто разів більше, ніж на решті поверхні Марса, пишуть Дни.

Ці речовини - доказ високої гідротермальної активності, яка колись протікала на планеті. Так вважають автори дослідження, опублікованого в журналі Journal of Geophysical Research: Planets. Вони впевнені, що схожість хімічного складу із земними аналогами доводить існування життя на Марсі.

На Землі такі скупчення речовин зустрічаються в екстремальних гідротермальних джерелах, і є сприятливим середовищем для життя найпростіших організмів. Вчені вважають, що схожі примітивні істоти, мікроби і бактерії колись давно могли мешкати в кратері Гейла. Вік величезного кратера діаметром 150 кілометрів - приблизно 3,5 млрд років. У минулому найглибші частини Гейла були заповнені водою. У центрі кратера здіймається гора Шарп, висотою 5,5 кілометрів.

Неподалік від Гейла 6 серпня 2012 року приземлився марсохід Curiosity. NASA відправила його на Марс за програмою Mars Science Laboratory. Відтоді робот постачає на землю відомості про Червону планету.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: