дивись.info

СБУ: Секрети про розробку ракет в України викрасти не могли

СБУ: Секрети про розробку ракет в України викрасти не могли
Òàáëè÷êà íà çäàíèè Ñëóæáû áåçîïàñíîñòè Óêðàèíû â Êèåâå 12 ìàðòà 2009 ã.

Відео про затримання шпигунів з КНДР, які намагалися викрасти секретну інформацію про розробку ракет, оприлюднене CNN, свідчить: такі секрети в України викрасти не могли.

Про це заявила речниця СБУ Олена Гітлянська, пише Радіо Свобода.

«Ми разом створювали цей ролик. … Це відкрита інформація, був суд, рішення суду. Журналісти звернулися, ми знайшли архівне відео, яке в 2011 році вже стояло в нас на сайті. Ми просто передали архіви, які вже оприлюднювалися», – зазначила Гітлянська.

Вона додала, що СБУ передавала це відео кільком українським телеканалам, але використала його лише CNN.

Як відомо, телеканал CNN оприлюднив відеозапис проведеної в 2011 році українськими спецслужбами операції затримання двох громадян КНДР, які намагалися викрасти в Україні секретну інформацію щодо розробки ракет.

На записі видно, як двоє чоловіків, перебуваючи у гаражному приміщенні, фотографують документи (несправжні, як згодом заявили в СБУ), та їх заарештовують представники сил безпеки.

Раніше американське видання The New York Times опублікувало статтю, в якій, посилаючись на слова експерта по ракетам з Міжнародного інституту стратегічних досліджень США Майкла Ельмана відзначало, що успіх запусків ракет Північною Кореєю став можливий через закупівлю на чорному ринку двигунів, можливо, з українського заводу «Південмаш».

У публікації згадується, відображений на відео випадок спроби отримання двома шпигунами КНДР інформації про ракетні технології.

На даний момент затримані шпигуни відбувають терміни у в’язниці в Житомирі.

Як повідомлялося, український завод «Південмаш», який колись випускав ці двигуни, заявив, що факти, викладені в публікації NYT, не відповідають дійсності.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.