дивись.info

Майдан переміг не у Києві, – брати Капранови

Майдан переміг не у Києві, – брати Капранови

Значення перемоги Майдану в регіонах недооцінене і належно не висвітлене. Про це, представляючи у Львові своє розслідування – «Майдан. Таємні файли», розповіли брати Капранови.

«Ми для себе виділили кілька ключових регіонів, у яких майдани були вирішальними для долі  Революції. Такими ми вважаємо Харків, Донецьк, Одесу, Крим і,  ви будете здивовані, Херсон. Майже ніхто про херсонський майдан не чув, але Херсон це дуже дивне місто, тому що у Херсоні ні на хвилину не були спущені українські стяги над адміністрацією. Херсон став кісткою в горлі Новоросії і розвалив повністю ідею наступу через південь України і з’єднання цих всіх «республік» в один великий анклав. Тому що Херсон був не просто проукраїнським. Там першими почали патрулювати майданівці разом з міліцією, і, до речі, майданівці озброєні. Навіть була служба швидкого реагування. Якщо десь бачили триколор – їхали відразу майданівці, забирали і виховували того, хто піднімав. Коли в Слов’янську вже  «бузили», то в Херсоні поява з колорадською стрічкою це вже був злочин для громадськості», – розповів Віталій Капранов.

Він вважає, що перемога Майдану у Києві була наслідком перемог на місцях.

«Кожен «мєнт», якого до Києва привезли, розумів, що для нього уже все закінчилося, у нього «штурманули» адміністрації, і йому додому повертатися. Роль регіонів не те що недооцінена і невизнана. Перемога була у Львові, Франківську, Полтаві, Чернігові. Це відкриття , яке ми для себе зробили. Київ був наслідком. Якби не захоплення адміністрацій і не було вибито грунт, то знайшлося б кілька тисяч вилупків, які б пішли зі зброєю в атаку. Тобто перемога була тут, а в Києві вона просто була зафіксована», – додав письменник.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.