дивись.info

Стаття Дивись.info перемогла в українському конкурсі матеріалів на гендерну тематику

Стаття Дивись.info перемогла в українському конкурсі матеріалів на гендерну тематику
Фото ілюстративне. Джерело: Женские секреты

Громадські організації Волинський прес-клуб і Гендерний центр, підбили підсумки Конкурсу журналістських матеріалів, які висвітлюють питання рівності прав і можливостей жінок і чоловіків у суспільстві.

Редакція Дивись.info відправила на конкурс статтю Ганни Беловольченко «(Не)рівні українки: чи потрібна жінкам заборона на роботу за 450 професіями».

Загалом на Конкурс надійшло 67 робіт у аудіо-, відео- і текстових форматах. Згідно із рішенням журі, перемогу здобули 20 матеріалів у кількох номінаціях.

Текст Ганни Беловольченко одноосібно посів перше місце у номінації “онлайн-видання”. Переможцям організатори конкурсу презентують грошові винагороди для придбання техніки, необхідної для роботи.

– «Попри стереотипи: жінки на військовому флоті» (авторка Ірина Назарчук, фрілансерка, м. Одеса);

– «У війни жіноче обличчя» журналістки газети «Коло» (м. Полтава) Наталії Сіробаб;

– «Як подолати сексизм у рекламі» громадської діячки Ольги Полякової (м. Дніпро);

  • третє місце журі віддало аж чотирьом публікаціям –

– «Мужчина из Рады и женщина из сельсовета. Как распределяются должности в местных советах Одеской области между женщинами и мужчинами» редакторки сайту «ІзбірКом» Євгенії Генової;

– «Домагання в університетах: Україна і США» (авторка – Елена Ґора, редакторка сайту «Studway»);

– «Сексизм на роботі: що потрібно знати і як себе захистити»журналістки Ірини Мусій (Аріни Крапки) (м. Луцьк);

– «Сексизм «по поличках» регіональної кореспондентки Громадського радіо в Ужгороді Ольги Павлової.

В інших номінаціях переможці розподілилися наступним чином:

аудіо-передача:

відео-передача:

текстовий матеріал у друкованих ЗМІ:

  • перше місце – серія матеріалів («Мужчины в тисках патриархата» і «Мужчины в тисках патриархата: развитие темы») журналіста Олександра Галяса та фрілансерки Тамари Гладкої газети «Порто-Франко» (Одеса)
  • друге місце – матеріал журналістки газети «Черкаський край» Лариси Соколовської «За статтю – жінка, за посадою… чоловік?»
  • третє місце вибороли дві роботи – стаття журналістки газети «Городской курьер» (м. Олександрія, Кіровоградська обл.) Катерини Карпенко «Успішні олександрійки у «чоловічих» видах спорту» і публікація «Жінки в умовах гендерної рівності. Історії представниць сильної статі» Дмитра Семенюка, журналіста видань «Первая городская» та «Утренний город» (м. Кропивницький);

Нагадаємо, що на Конкурс можна було подавати як уже опубліковані/подані в ефір у 2016-17 роках матеріали, так і раніше не оприлюднені. Його метою було привернути увагу медіа та суспільства до питань представленості жінок і чоловіків у різних сферах суспільства, сприяти розвиткові гендерної чутливої журналістики України.

До складу журі Конкурсу входили:

  • Богдана Стельмах – координаторка Волинського прес-клубу, керівниця проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики»;
  • Оксана Ярош – голова ГО «Гендерний центр», гендерна експертка проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики»;
  • Сергій Штурхецький – журналіст, голова правління РОГО «Рівненський медіа-клуб», перший заступник голови НМПУ, доцент кафедри журналістики Національного університету «Острозька академія»;
  • Ольга Веснянка – журналістка «Громадського радіо», «Deutsche Welle»;
  • Тамара Марценюк – гендерна експертка, соціальна психологиня, викладачка Національного університету «Києво-Могилянська академія».
Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Загрузка...

Реклама