дивись.info

Карітас підбиває підсумки акції «Шкільний портфелик» (фото)

Карітас підбиває підсумки акції «Шкільний портфелик» (фото)

Щоліта вже майже як двадцять років Карітас України проводить благодійну акцію «Шкільний портфелик», покликану допомогти дітям з кризових родин підготуватись до школи.

Акція покликана зібрати найнеобхідніше шкільне приладдя і дати їм трошки свята та підтримки у наш непростий час. Портфелики, зошити, пенали, кольорові олівці, ручки, маркери, ножиці, лінійки, набори для малювання, кольоровий папір та багато іншого – все це, вкрай необхідне для навчання, часто не так легко придбати родинам, які опинились у скруті, і, на жаль, наш непростий час показує, що кількість потребуючих все зростає. «Я багатодітна мама, виховуємо трьох синочків і донечку, усі вони школярі. А щоб зібрати до школи одну дитину нині треба щонайменше 5 тисяч гривень, тому нам з чоловіком це вартувало би близько 20 тисяч гривень, – розповідає мати школярів з Тернополя Богдана.

– Без допомоги небайдужих людей ми б не впоралися, тому просто чудово, що є Карітас і його акція».

Усе літо працівники та волонтери осередків Карітасу разом з благодійниками – бізнес-
структурами та небайдужими приватними особами – напружено працювали, аби зробити приємні подарунки своїм підопічним. І ось без сумніву можемо сказати – цього року наша акція була неймовірно успішною, охопивши Україну від Нововолинська до Маріуполя, від Києва до Одеси. Ми щиро вдячні усім хто долучився до нашої акції – спільними зусиллями нам вдалось забезпечити шкільними портфеликами та необхідним шкільним приладдям понад 2 000 діток.

Більше того цього року шкільні портфелики отримали не лише діти з міст, де традиційно працює Карітас, а й у інші населені пункти, де діти також потребували допомоги Так співробітники Карітасу Київ допомагали не лише киянам – портфелики з необхідними канцтоварами отримали 80 учнів із багатодітних та малозабезпечених сімей у Черкасах, 35 – у Радомишлі Житомирської області, а також 20 дітей з сіл Фастівського району, де не так часто, як у великих містах, з’являються благодійники, але допомога дуже потрібна. Всього при підтримці благодійники Карітасу Київ вдалося зібрати понад 500 портфеликів, 300 з яких отримали кияни – діти з родин вимушених
переселенців, багатодітних, захисників України.

120 дітей з родин, що опинилися у складних життєвих обставинах, та вимушено-
переселених осіб, що проживають у м. Хмельницькому та в Хмельницькій області, отримали необхідне для навчання канцелярське приладдя та шкільні портфелі за сприяння Карітасу Хмельницький. Аби розширити масштаби акції окрім традиційних форм збору коштів та шкільного приладдя використовувались й інші – так традиційний партнер організації, мережа магазинів «Офіс Центр» два місця проводила акцію «Принеси в магазин старий рюкзак та отримай 20% знижки на новий», а усі отримані ранці були передані в Карітас. Збір рюкзаків та ранців, які уже були у використанні, але в гарному стані, в цьому проводився не лише у Хмельницькому, а й у інших
містах, зокрема, в Маріуполі, адже для багатьох родин навіть така допомога є дуже суттєвою.

Понад 200 дітей з Одеси отримали шкільні набори, тут також намагались залучити
якомога більше благодійників. «У цьому році ми звернулися до багатьох компаніій, які працюють в Одесі, з пропозицією приєднатися до акції. І багато хто відгукнувся, – розповідає співробітниця Карітасу Одеса Кіра Менакер. – Вони влаштовували збір коштів і приладдя серед своїх співробітників; деякі влаштовували внутрішні благодійні ярмарки та потім передавали нам гроші, або самі закуповували на них канцтовари. Ми щиро радіємо, що наша акція з кожним роком набуває все більшої популярності і ми маємо можливість допомогти все більшій кількості діток».

Акція «Шкільний портфелик» від Карітасу уже стала доброю традицією у Тернополі, де
підготуватись до нового шкільного року допомогли 250 школярикам. «Ми опікуємося дітьми і з Тернополя, і з області, адже потребуючі хлопчики і дівчатка є всюди і чимало батьків до нас звертається, просячи про допомогу. Дякуємо усім, хто долучився до цієї акції і почув наші заклики», – розповідає директор організації отець Андрій Марчук.
Зібрати портфелик не так і просто. Діти, їхні вимоги, потреби – всі різні. Учні різного віку потребують різне приладдя, зібрати «першачка» – значно дорожче. Тому співробітникам Карітасу доводилось творчо підходити до роздачі шкільних наборів і вибирати тих, хто їх найбільше потребує.

«Насправді вибирати нелегко, – розповідає Кіра Менакер з Карітасу Одеси. – Особливо,
якщо у тебе 650 заявок і ти не розумієш, кому найпотрібніше, а хто може і почекати. Але ми порахували, що коли дитина йде в перший клас, їй потрібно купувати все – від і до. Старшим – простіше, рюкзак чи інше приладдя може бути залишитись з попереднього року – відповідно, і витрати менші». А в Карітасі Івано-Франківськ проблему вирішили інакше – з 152 школярів з соціально уразливих категорій, які отримали допомогу, 100 одержали сертифікат на суму 600 гривень. Решта (в основному першокласники) – портфелики, укомлектовані всім необхідним шкільним приладдям.

Прийшло свято і до дітей, які живуть на сході України, адже незважаючи на близькість до зони бойових дій, діти все ж залишаються дітьми, які вірять у добрих чарівників, чекають на свято і подарунки. І співробітники місцевих Карітасів зробили все, аби стати саме такими чарівниками, створити атмосферу свята для дітей та підлітків, дати їм відчути підтримку небайдужих людей. Кошти збирались у спеціальні скриньки, встановлені, зокрема, на шкільних базарах, в кафе, квіткових магазинах, та з залученням місцевих спонсорів – так Понад 100 дітей з Краматорська, Слов’янська, Маріуполя змогли отримати портфелики, а також побувати на святах, організованих
Карітасом Краматорськ та Карітасом Маріуполь за допомогою партнерів та меценатів.

Акція тривала і в інших містах – 54 шкільні набори та 50 портфеликів отримали юні
підопічні Карітасу Запоріжжя; 22 дітей з Дрогобича та навколишніх сіл отримали нові рюкзаки, а 13 – шкільне приладдя та канцелярію; Карітас Волинь підготував портфелики для 41 дитини з родин вимушених переселенців; 51 дитина отримала готові до школи рюкзачки завдяки Карітасу Коломийсько-Чернівецької єпархії. В частині осередків Карітасу акція ще триває, оскільки досі надходять пожертви, а потреба в допомозі завжди перебільшує можливості.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.