• USD: 35.70
  • EUR: 37.80

Львівські депутати підтримали звернення Садового

Львівські депутати підтримали звернення Садового

Депутати Львівської міської ради вимагають не допустити розгляду та прийняття законопроекту «Про здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України»

у пропонованій урядом редакції, передає кореспондент ІА Дивись.info

Відповідне звернення зранку пропонував прийняти міський голова Андрій  Садовий. Звернення покликане забезпечити право територіальної громади на самоврядування та запобігти встановленню абсолютної влади голів держадміністрацій на місцях.

«Визнаючи, що сильні громади є показником сильної держави, влада в той же час в останній рік суттєво зменшила темп реформи децентралізації, а запропонований урядом законопроект щодо державного контролю за рішеннями органів місцевого самоврядування взагалі поставив під сумнів продовження реформи як такої, оскільки зміст законопроекту передбачає повну централізацію влади на місцях у руках голів держадміністрацій. Прийняття вказаного законопроекту перетворює реальну фінансову самоврядність та інші досягнення децентралізації на декларативні, тобто зведені нанівець у разі отримання місцевими держадміністраціями права безконтрольно зупиняти будь-які рішень місцевих рад. Встановлення державного контролю за рішеннями органів місцевого самоврядування у пропонований урядом спосіб спричинить блокування місцевих реформ та підпорядкування проведення таких реформ волі губернаторів, а не інтересам громади в особі її представників у місцевих радах», – йдеться у зверненні.

У зверненні також відзначається недосконалість законопроекту і в інших аспектах, зокрема:

«Місцеві державні адміністрації не володіють ні фаховими, ні кадровими ресурсами для виконання непропорційно широких контрольних функцій у різних сферах. При цьому, законодавчо не передбачено жодної відповідальності за нанесення збитків місцевому самоврядуванню неправомірним зупиненням рішень, отже держана влада прогнозовано зловживатиме правом на зупинення прогресивних рішень;

передбачена можливість зупинити навіть наказ департаменту чи управління, а не лише рішення місцевої ради чи виконкому, що несе загрозу цілком «паралізувати» роботу відповідних органів місцевого самоврядування;

пропонований спосіб контролю не містить альтернативи та можливості внесення зауважень на рішення органів місцевого самоврядування, з тим, щоб надати можливість місцевим радам виправити недоліки. Таким чином, інструмент не спрямований на ефективну взаємодію державної влади та місцевого самоврядування та забезпечення законності рішень, а лише на посилення впливу державної адміністрації на орган місцевого самоврядування».

Як йдеться у зверненні місцеве самоврядування – не лише право, а й реальна здатність територіальних громад без зовнішнього впливу вирішувати локальні справи.

«Така здатність буде суттєво обмежена зупиненням з боку місцевих державних адміністрацій «невигідних» державі чи безпосередньо губернатору рішень. Адже, навіть у випадку, якщо суд не знайде достатніх підстав для визнання правового акту незаконним, діяти рішення не буде упродовж усього часу судового розгляду, який може тривати достатньо довго.  Таким чином, прийняття вказаного законопроекту не лише зупиняє реформу децентралізації, а руйнує самостійність місцевого самоврядування, підпорядковуючи його керівникам держадміністрацій», – заявляють депутати ЛМР.

Вони вимагають забезпечити підготовку та публічне обговорення нової редакції законопроекту із залученням асоціацій органів місцевого самоврядування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: