дивись.info

Військовий вважає, що в Калинівці влаштували теракт

Військовий вважає, що в Калинівці влаштували теракт

Вибухи на військових складах у Калинівці Вінницької області міг спричинити теракт.

Про це пише у Facebook прес-офіцер Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ Сергій Місюра, який раніше був командиром роти.

Це його персональна думка, яка не є офіційною позицією Збройних сил.

«Це точно диверсія. У зв’язку з цим, через наші розвідувальні дані, ще з 25 числа в Вінницькій області під виглядом антитерористичних навчань були проведені обшуки і переслідування диверсійних груп», – заявив він.

«Так, це діло не однієї людини. І два дні проходили пошуки і ведення цих груп. Основна маса була визначена, їхні цілі – і були затримані. Основна маса, але не всі. Тому одна група і змогла доправити на безпілотнику підривний пристрій», – зазначив Місюра.

Читайте також: НП у Калинівці: події, версії, наслідки

«Постові доповіли про звук у небі, потім почалися підриви снарядів, які стояли на вулиці. Це підтверджено – працював безпілотник, і це терористичний акт», – додав він.

Речниця Служби безпеки України Олена Гітлянська сказала, що в неї такої інформації, зокрема, щодо затримань під виглядом антитерористичних навчань, пише Українська правда.

Як відомо, 26 вересня на Вінничині почалися антитерористичні навчання, які через вибухи на складах припинили. У Службі безпеки України наголосили, що ці навчання запланували ще наприкінці минулого року – й аналогічні навчання пройшли в інших областях.

Місюра наголосив, що у Калинівці «основна маса потрібних нам снарядів знаходиться в підземних бункерах».

«Вони не постраждали (є інформація про 1 пошкоджений бункер, але це не точно), і значить всі ті боєприпаси також не постраждали», – заявив він.

За його словами, вибухали танкові снаряди й 120-мм міни, розміщені на вулиці. «Горить лише 10% від території арсеналу, і то в місцях, де ці боєприпаси відсутні», – додав Місюра.

Він переконаний: «Терористичний акт і порушення нашої обороноздатності».

Місюра також зазначив: «Є цифри про виділені гроші на конкретно цей склад в Калинівці. В 2015 році уло виділено 600 000 гривень. В 2016 році 2 млн, в 2017 році 6 млн, а уже після Балаклеї знайшлось ще +19 млн гривень, але їх з бюджету ніхто поки не отримав».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.