дивись.info

Нобелівську премію з медицини отримали троє американців

Нобелівську премію з медицини отримали троє американців

Вчені зі США Джеффрі Холл, Майкл Росбаш та Майкл Янг відзначені Нобелівською премією з медицини за дослідження біоритмів людей, тварин і рослин.

Лауреатами Нобелівської премії в галузі медицини та фізіології 2017 року стали троє американських вчених. Джеффрі Холл, Майкл Росбаш та Майкл Янг були відзначені престижною премією за дослідження молекулярних механізмів, які контролюють добові біоритми людей, тварин та рослин. Відповідне рішення оголосив у Стокгольмі в понеділок, 2 жовтня, Нобелівський комітет, інформує агентство dpa.

«Їхні відкриття пояснюють, яким чином рослини, тварини та люди адаптують свої біологічні ритми, щоб вони синхронізувалися з обертанням Землі”, – йдеться у повідомленні Нобелівського комітету. У комітеті зазначили, що дослідникам вдалося ізолювати ген, який контролює біологічні ритми. Вчені змогли “зазирнути всередину нашого біологічного годинника та пояснити його внутрішню роботу», – йдеться у повідомленні.

Біологічні ритми адаптують внутрішні механізми тіла людини до різних фаз доби, впливаючи на сон, поведінку, рівень гормонів, температуру тіла та метаболізм. Лауреати премії допомогли краще зрозуміти «важливість правильної гігієни сну», зазначила голова медичного відділу Нобелівського комітету Джулієн Цират.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.