дивись.info

Нобелівська премія-2017: оголошено лауреатів з фізики

Нобелівська премія-2017: оголошено лауреатів з фізики

Вчені зі США Райнер Вайсс, Баррі Баріш та Кіп Торн стали лауреатами Нобелівської премії з фізики за дослідження гравітаційних хвиль.

Лауреатами Нобелівської премії в галузі фізики 2017 року стали троє учених із США. Райнер Вайсс, Баррі Баріш та Кіп Торн отримали престижну премію за дослідження гравітаційних хвиль.

У повідомленні Нобелівського комітету з фізики Королівської академії наук Швеції у вівторок, 3 жовтня, відзначається, що дослідження трьох учених є «чимось повністю новим та іншим і відкриває досі небачені світи». «Великі відкриття чекають на тих, кому вдалось вловити ці хвилі та пояснити їхню ідею», – йдеться у повідомленні комітету, інформує Reuters.

Сума Нобелівської премії в 2017 році становить дев’ять мільйонів шведських крон (1,1 мільйона доларів).

«Нобелівський тиждень» розпочався напередодні, 2 жовтня, коли були оголошені лауреати премії з медицини. Ними стали американські вчені Джеффрі Хол, Майкл Росбаш і Майкл Янг. Вони отримали нагороду за відкриття молекулярних механізмів, які контролюють біоритми тварин і рослин.

У середу, 4 жовтня, Нобелівський комітет оголосить лауреата премії з хімії, 5 жовтня – з літератури. 6 жовтня стане відомий лауреат Нобелівської премії миру. Нарешті, 9 жовтня Банк Швеції назве лауреата премії з економіки пам’яті Альфреда Нобеля.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.