дивись.info

Порошенко внесе два законопроекти про реінтеграцію Донбасу

Порошенко внесе два законопроекти про реінтеграцію Донбасу

Президент Петро Порошенко внесе до Верховної Ради два законопроекти щодо Донбасу.

Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на джерела в адміністрації президента.

«Буде два законопроекти. Один про реінтеграцію Донбасу. Другий про замороження на рік закону про особливості місцевого самоврядування на Донбасі», – сказав співрозмовник.

Він висловив сподівання, що обидва проекти будуть внесені у середу.

За словами співрозмовника, закон про реінтеграцію «давно назрів і є можливістю бути чесними із самими собою, бо війна вже давно – не АТО».

Він додав, що водночас продовження закону про особливий порядок місцевого самоврядування на Донбасі дозволить і далі вести дипломатичні переговори.

Перший віце-спікер ВР Ірини Геращенко з проханням підтвердити спростувати цю інформацію, утрималася від коментаря і не дала прямої відповіді.

«Я дам всі коментарі з цього приводу після внесення», – сказала вона і додала, що перебуває у Мінську, де має відбутися засідання тристоронньої групи.

Також про те, що у Раді збираються презентувати законопроект президента про «реінтеграцію» ОРДЛО повідомив у Facebook політолог Михайло Басараб.

За його словами законопроект реінтеграцію розсилали на погодження у західні столиці.

«Усі деталі документу поки невідомі, однак закон таки повинен визнати російську збройну агресію на Донбасі і має зафіксувати факт тимчасової окупації ОРДЛО. Однак Порошенко не був би собою, якби не увіпхав під це кілька підлян.

Відомо:
1. Законом типу між іншим має бути узаконено нератифіковані “Мінські домовленості”. Це, вочевидь, такий хитрий спосіб їхньої легалізації Верховною Радою. Цілком в дусі нинішнього часу.
2. У законі мають бути відсилання до неіснуючих нормативних актів. Зокрема, щодо активізації взаємин з окупованими територіями. Усе це під прикриттям захисту прав тамтешніх мешканців.
3. Крим у проект таки засунули. Але лише в одну статтю перехідних положень. Дуже скромно і абстрактно. Законопроект стосуватиметься ОРДЛО, але з формальною згадкою про Крим. Ну шоб було і аби не критикували. Тож Порошенко далі рухається у кремлівському коридорі: Крим і ОРДЛО – це абсолютно окремі папки», – написав Михайло Басараб

Додамо, що 18 жовтня закінчується дія закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», який приймався на три роки у вересні 2014 року.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Загрузка...

Реклама