дивись.info

Немає ніякої Матриці. Фізики довели, що ми живемо не в комп’ютерній симуляції

Немає ніякої Матриці. Фізики довели, що ми живемо не в комп’ютерній симуляції

Вчені з Оксфорда довели, що життя та реальність не можуть бути змодельовані позаземним комп’ютером.

Справа в тому, що деякі гравітаційні аномалії у Всесвіті дуже складно розрахувати, повідомляє Новое Время з посиланням на Seeker.

Зокрема, дослідники з Оскфорду Зохар Рінгель і Дмитро Ковріжін спробували створити модель квантової системи двовимірного газу класичними методами Монте-Карло і виявили, що з ростом числа частинок необхідні обчислювальні ресурси для виконання імітації росли нелінійно.

Тобто в якийсь момент відбувалоя різке експоненціальне зростання, яке неможливо було прорахувати. Для симуляції всього декількох квантових частинок потрібні величезні обчислювальні ресурси.

«Зберігання матриці з усього 20 спинив зажадає близько терабайта пам’яті, а якщо спробувати розширити модель до сотень і тисяч спинив, то створення комп’ютера з такою пам’яттю зажадає більше атомів, ніж є у Всесвіті», – підкреслив Дмитро Ковріжін.

Таким чином, ефективно симулювати квантові ефекти неможливо через те, що в процесі розрахунків виникає «проблема знака», тобто поява формально негативною ймовірності. Оскільки ця проблема бачиться вченим принципово нездійсненною, складну нерівноважну систему не вдасться розрахувати на комп’ютері будь-якої потужності за кінцевий час.

Відзначимо, ідею того, що наш світ являє собою комп’ютерну симуляцію, аргументував професор того ж Оксфордського університету Нік Бострем в своїй статті 2003 року «Доказ симуляції». На його думку, щоб симуляція виглядала реалістично, програма підлаштовується під сприйняття, формуючи матеріальні об’єкти, розум і свідомість людини.

Але цікаво, що стаття Ніка Бострома була опублікована через кілька років після виходу знаменитого фільму Матриця, який описував схожу проблему.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.