дивись.info

У Кремлі відреагували на законопроекти щодо Донбасу

У Кремлі відреагували на законопроекти щодо Донбасу

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що формулювання українського законопроекту про реінтеграцію Донбасу «ні де-юре, ні де-факто не є прийнятним».

Про це він сказав журналістам у п’ятницю, відповідаючи на запитання про два законопроекти щодо Донбасу, які були внесені в Раду, повідомляє РИА Новости.

«Цей закон – він носить, наскільки ми розуміємо і наскільки маємо інформацію про цей поки що законопроект, – він має дуже декларативний характер. Там міститься стаття, де Російська Федерація називається агресором. І також там не міститься жодної згадки про Мінські домовленості», – говорить Пєсков.

За словами спікера Кремля, «подібні формулювання для Росії неприйнятні, а законопроекти містять юридичні протиріччя».

«Суто з юридичної точки зору – безумовно, таке формулювання ні де-юре, ні де-факто не може бути для нас прийнятним. Але і з юридичної точки зору, звичайно, це суперечить і букві, і духу Мінських домовленостей. Бо такої дефініції в Мінських домовленостях немає. І російська сторона є підписантом, а саме гарантом цих Мінських домовленостей», – заявив Пєсков.

На думку прес-секретаря Путіна, закон має декларативний характер.

Крім того, за його словами, другий законопроект (про продовження особливого порядку місцевого самоврядування в ОРДЛО) є більш важливим.

«Там же є ще один законопроект, який вже йде в руслі продовження особливого статусу Донбасу. Ось це вже важливий законопроект. Бо закінчення строку дії попереднього закону про особливий статус, звичайно, викликало у всіх заклопотаність», – сказав Пєсков.

Він також заявив, що РФ «зберігає свою прихильність Мінським домовленостям, як і раніше вважає їх безальтернативним фундаментом, на основі якого можна, принаймні, далі намагатися виходити хоч на якісь намітки врегулювання».

Як повідомлялося, Верховна Рада 6 жовтня підтримала в першому читанні законопроект президента Петра Порошенка про реінтеграцію Донбасу, у якому Росія визнається державою-агресором.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.