дивись.info

Президент Чехії пропонує заплатити Україні та узаконити анексію Криму

Президент Чехії пропонує заплатити Україні та узаконити анексію Криму

Президент Чеської Республіки Мілош Земан вважає втрату Україною Криму «завершеною справою» та пропонує владнати її за допомогою виплат Україні.

Про це він заявив у Парламентській асамблеї Ради Європи, відповідаючи на запитання українського депутата Олексія Гончаренка, повідомляє «Європейська правда».

«На мою думку, буде якась компенсація для України – чи в фінансовій формі, чи нафтою і газом», – наголосив він

Президент Чехії визнав незаконність анексії Криму, але заявив, що питання вирішене: «Крим – це анексія, без сумніву. Та це завершена справа».

Земан пояснив, що в разі незгоди України на компенсацію розпочнеться «європейська війна».

Він, зокрема, процитував колишнього німецького президента Йоахіма Гаука: «Якщо ми хочемо забрати Крим та повернути Україні, це означатиме європейську війну».

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook на закиди віддати Крим заявила, що Україна не буде торгувати своїми громадянами, територією, суверенітетом, честю і гідністю

«Жахливий у своєму цинізмі виступ президента Чехії Земана на сесії ПАРЄ, який активно промотував Путіна, закликав негайно зняти санкції, бо вони не діють і б’ють по ЄС, а не РФ. А Україні він, фактично, порадив домовлятися про фінансову чи нафтогазову компенсацію з РФ за вкрадений Крим… Україна не буде торгувати своїми громадянами, територією, суверенітетом, честю і гідністю. Це не продається», – написала Геращенко.

«Це так сумно – бачити повну політичну деградацію. І так шкода було чеську делегацію, яка почувала себе ніяково і незручно під цим потоком безпринципності і відсутності моралі та принципів. Але ще більше мене засмутили ті аплодисменти деяких європейців, які звучали в залі під час виступу Земана, заяви деяких парламентарів ПАРЄ про його прозорість і мудрість. Свідчення, що в Європі є певна кількість політиків, для яких принципи мають ціновий еквівалент – не новина», – додала Геращенко.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.