дивись.info

ПАРЄ запустила скасування санкцій проти Росії

ПАРЄ запустила скасування санкцій проти Росії

У прийнятій резолюції були відхилені майже всі поправки, запропоновані Україною.

Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, яка може створити умови для зняття політичних санкцій з делегації Російської Федерації, передає «Корреспондент».

За відповідне рішення проголосували 90 членів ПАРЄ, проти – 7, утрималися – 16.

Зокрема, зазначається, що ПАРЄ закликала провести четвертий саміт Ради Європи і «зберегти і надалі зміцнити загальноєвропейський проект в Європі, який серйозно змінився з часу проведення останнього саміту 12 років тому».

При цьому члени Асамблеї закликали країни-члени «гармонізувати правила участі в статутних органах організації». Накладення санкцій на делегацію РФ призупинило її повноваження в Асамблеї, що в результаті не дозволяє їй брати активну участь в роботі ПАРЄ. Водночас, Росія продовжує брати участь в Комітеті міністрів Ради Європи, який повинен був нести головну відповідальність за підготовку до проведення саміту РЄ.

Члени Асамблеї вирішили, що ПАРЄ повинна також брати активну участь в підготовці до зазначеного саміту, і тому було запропоновано, щоб обидві ці статутні організації були сумісні щодо країн-учасниць.

У проекті відповідної резолюції, підготовленої італійцем Мікеле Ніколетті, сказано: «Асамблея зазначає, що ефективна підготовка до саміту вимагає розвитку взаємодії між усіма секторами організації, скоординованої її генеральним секретарем, і що більш важливо між її двома статутними органами. Хоча, головна відповідальність лежить на комітеті міністрів, Асамблея, посилена останніми реформами, має відігравати важливу роль в підготовці до саміту, особливо, коли вона відстоює цю ідею протягом декількох років».

«Зараз спостерігається невідповідність у складі учасників двох статутних органів: слідом за незаконною анексією Криму Російською Федерацією і з цієї причини застосування Асамблеєю санкцій щодо російської парламентської делегації, протягом трьох років… Російська Федерація брала участь в діяльності і була представлена ​​тільки в одному з двох статутних органів організації, а саме в Комітеті міністрів, але не в Асамблеї. Асамблея висловлює жаль, що у відповідь на цю ситуацію, Російська Федерація 30 червня 2017 року оголосила своє рішення, що вона призупиняє виплату свого внеску в бюджет Ради Європи на поточний рік до повного беззастережного відновлення повноважень делегації її Федеральної асамблеї в Парламентській асамблеї Ради Європи», – йдеться в резолюції.

«Асамблея вважає, що загальна ситуація в організації сьогодні є контрпродуктивною, особливо це негативно впливає на її загальну продуктивність як на захисника прав людини і демократії на континенті, і тому це не відповідає інтересам громадян 47 країн-членів», – наголошується в документі.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Загрузка...

Реклама