дивись.info

Художниця Роксолана Йолич: «Тенденція сучасного мистецтва – надихати»

Художниця Роксолана Йолич: «Тенденція сучасного мистецтва – надихати»

Щорічно в жовтні  в Україні відзначають День художника. Припадає свято на другу неділю місяця, втім самі митці часто переконують: для них свято тоді, коли вони мають можливість творити. Щоправда в сучасному світі, коли активно розвиваються мультимедіа, вражати фарбами та цікавими полотнами все важче і важче.

Про тенденції сучасного мистецтва та те, чого не вистачає молодим авторам, ми поспілкувалися з львівською художницею Роксоланою Йолич, яка певна: художнє мистецтво ніколи не перестає бути популярним.

— Які найчастіше течії та стилі використовуєте у своїй творчості?

— Мій стиль The Fantasy Contemporary Art – так зване Фантазійне сучасне мистецтво характеризується предметною тематикою, яка відображає нереалістичні, містичні, міфічні або ж фольклорні предмети чи події. Цей стиль є репрезентативним та натуралістичним, а не абстрактним.  В творчому світі важливо знайти свій «Грааль». І для мене – це зображення Янголів крізь призму мого бачення добра, милості, любові. На мою думку, це і є джерелом  творіння.

— На початку вересня у Львові пройшов культурно-мистецький проект «Під зорею Пінзеля». До якого були залучені молоді митці. Чи багато таких проектів у місті загалом і як часто вони відбуваються?

— Так, культурне життя Львова насичене мистецькими подіями. Тож я вдячна пану Тарасу Демкурі, який і запропонував мені взяти участь в культурно-мистецькому проекті «Під Зорею Пінзеля» у рамках Форуму видавців. Де я мала можливість презентувати свою картину «Шлях Митця», бо переконана, що творчість геніального скульптора Пінзеля надихає крізь віки. Також свою творчість презентували багато талановитих митців зі Львова і Тернополя.

— Сучасне мистецтво, якщо беремо Львів, зокрема, і Україну в цілому, чим воно відрізняється від європейського і чи відрізняється взагалі?

— Тенденція сучасного мистецтва – надихати. Особисто для мене Львів нагадує Париж. Два міста у яких вирує культурно – мистецьке життя. У Парижі існують цілі галерейні квартали. Мешканці Парижа, як і львів’яни, люблять відвідувати цікаві мистецькі події, а згодом обговорювати їх за філіжанкою кави. Незалежно від локації, художники починають свою роботу з білого полотна, де дозволяють собі творити.

— А от щодо матеріальної сторони. Вдається заробляти на продажі картин, чи все ж тих, хто хоче мати вдома свій портрет або гарне пейзажне полотно мало? 

— Звісно, що так. Матеріальна база є важливою складовою для митця, для втілення його творчих задумів.

Насправді все індивідуально. Творчі люди повинні витрачати час не лише на те, що точно принесе їм прибуток, але й на ризиковані креативні проекти, на те, до чого лежить їхня творча душа. Важливим також є творче зростання, відсутність одноманітності.

— Хто найчастіше замовляє роботи сучасних художників?

— Якщо коротко, то кожен художник має власну аудиторію прихильників свого мистецтва.

— Молоді художники України, чого вони зараз потребують найбільше, аби розвиватися і розвивати мистецтво?

 — На мою думку, мистецьких платформ, де б вони могли презентувати свою творчість. А також Фондів, які б виділяли кошти на креативні соціальні проекти. Наприклад, я хочу створити Art-платформу для молодих митців, які прагнуть розвиватись. Вона надаватиме можливість молодим художникам представити свою творчість широкому загалу.

Спілкувався Олег ГАЛІВ, фото надані художницею

Інформаційна довідка: Роксолана Йолич – молода львівська художниця, яка мала дві персональні виставки у Франції (2014-2015 роки). Часто бере участь у благодійних проектах, кошти від продажу картин на яких спрямовують на допомогу лікарням, реставрацію історичних надбань та фінансову підтримку тих, хто цього потребує.

 

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама