дивись.info

На Львівщині реалізують 10 нових проектів за кошти Євросоюзу

На Львівщині реалізують 10 нових проектів за кошти Євросоюзу

Проекти, які перемогли в «Програмі транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020», зорієнтовані на розвиток туризму в Карпатському регіоні, релігійного виховання молоді та збереження пам’яток історико-культурної спадщини. 

Тож, 10 проектів реалізовуватиметься на території Львівської області у співпраці з партнерами з прикордонних регіонів Польщі та Білорусі за кошти Європейського Союзу.

Як розповіла виконавча директорка Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» Галина Литвин, задля реалізації проектів відібрали найкращі перлини у всьому українсько-білорусько-польському кордоні, щоби їх удосконалити та зробити доступними.

За її словами, кожен проект має як мінімум двох партнерів. «Якщо говорити про Підкаменський проект – паломницький маршрут, то ту їх двоє. Два на на території Польщі та два в Україні. Кошти поділено навпіл, відповідно кожна сторона відповідає за організацію свого проекту», – пояснила Галина Литвин.  Також вона зазначила, що в Карпатах територія значно ширша, тому там маємо аж 11 партнерів, а в Розточчі – 5.

«Тепер наше завдання – за два роки реалізувати ці проекти і продемонструвати спроможність працювати з європейськими грошима», – зауважив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

За словами Олександра Ганущина, загалом за залучені в Львівщину понад 6,5 млн євро упродовж 2018-2020 років буде реалізовано інвестиційні заходи із збереження пам’яток історико-культурної спадщини у Підкамені, Уричі, Раві-Руській, Сколе. «Природоохоронні проекти реалізують у Червонограді, Східниці, Добромилі, Сокальському районі та Яворівському національному природному парку», – додав голова ЛОР.

Під час прес-конференції також презентували перелік проектів-переможців, що реалізовуватимуться на території Львівської області. Серед них:

Транскордонний паломницький маршрут, який, за словами Галини Литвин, мав би стати інструментом промоції спільної історико-культурної спадщини в українсько-польському прикордонні. «Коли ми говоримо про паломницький маршрут, то маємо ідентичні заходи в Польщі. Зокрема, в Підкамені зробимо 3d-візуалізацію, QR-код пам’яток, щоб люди змогли набагато легше і швидше отримати доступ до церков та монастирів», – пояснила пані Галина.

Також переможцем серед проектів став «Рове Лове Розточчя» – разом попри кордони. «Плануємо втілити в життя промаркований маршрут з велодоріжками, в майбутньому облаштуємо ще сервісні центри для підкачки коліс та інформаційні таблички для туристів», – зазначила Галина Литвин. Також, за її словами, буде створений  сучасний візит-цент в особливому архітектурному стилі та цікавою покрівлею із трави, де молодь та школярі зможуть вивчати те, що знаходиться на території Розточчя.

Єднає нас Буг – утворення двох транскордонних байдаркових туристичних маршрутів.

Окрім цього, ще реалізуватимуть проект «Світ карпатських розет». Як зазначила виконавча директорка Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна», потрібно зберегти культурну спадщину Карпат. «Оскільки, центр культурного розвитку карпатських областей, серед них львівська Тустать, Косів – видатний гуцульський центр на Івано-Франківщині, і на Закарпатті село Количава, маємо створити там таке середовище, як було колись». Також, за словами пані Литвин, будуть проводити різноманітні майстер-класи, – кулінарі, вишивки, мистецтва та інші заходи із збереження унікальності культури Карпат.

Сцена Галичини – наша спільна історія – промоція української культури та польської культури у рамках співпраці Польського дому у Львові та Українського дому у Перемишлі.

«Mонастир і близнюки» використання потенціалу історичної спадщини закону Реформатів для розвитку туризму та соціально-культурного життя в Польщі та Україні.

Поліпшення системи транскордонного захисту навколишнього середовища через побудову очисних споруд.  «Є три міста Червоноград, Добромель і Східницю, в яких реалізовуватимуть ідентичні проекти,  оскільки ми розуміємо, що в нас не збудовані очисні споруди, і всі води пливуть у Польщу», – пояснила Галина Литвин.

Активація Центру Роботи з Молоддю в Місці Пястовому – культурна й історична спадщина Жешівського та Львівського регіонів як основа освітніх цінностей Отця Броніслава Маркевича

Природа без кордонів – збереження спільної природної спадщини в громадах Добромиль (Україна) та Загуж (Польща)

Охорона вод Солінського озера та лікувальних вод курорту Східниця також серед переможців. 

Тетяна ЖИКАЛЯК

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.