дивись.info

Будівництво автомагістралі Via Carpatia: Київ і Варшава домовилися про співпрацю

Будівництво автомагістралі Via Carpatia: Київ і Варшава домовилися про співпрацю

Міністри інфраструктури України і Польщі Володимир Омелян й Анджей Адамчик підписали Меморандум про співпрацю щодо реалізації міжнародного інфраструктурного проекту – будівництва транспортного коридору Via Carpatia.

Документ підписано в неділю у Перемишлі в присутності Голови Верховної Ради України Андрія Парубія і маршалка Сейму Польщі Марека Кухцінського, повідомляє Укрінформ.

«Ми будуємо дороги і мости і цей меморандум є кроком у майбутнє», – заявив після підписання угоди Омелян. Він подякував польській стороні за те, що обидві країни дивляться у напрямку Європи.

Польський міністр підкреслив, що підписання меморандуму є свідченням підтримки Україною цього проекту. За його словами, приєднання до проекту Києва дасть можливість вписати шлях Via Carpatia до мережі транс’європейської транспортної системи TEN-T.

«Це дуже важливо і є нашою метою, адже дає шанси на реалізацію проекту, який об’єднає Балтійське море з Егейським і через відгалуження – з Адріатичним і Чорним морями. Via Carpatia об’єднає наші регіони і дасть їм надію на динамічний економічний розвиток», – підкреслив Адамчик.

Як повідомлялося, у 2006 році з ініціативи Польщі на рівні міністрів транспорту формально утворено міжнародний шлях між Литвою, Польщею, Словаччиною та Угорщиною. В 2010 році відбулася чергова конференція, під час якої підписано декларацію про створення Via Carpatia. У березні 2016 року до проекту приєдналися Україна і Туреччина, підписавши у Варшаві Декларацію щодо будівництва цього міжнародного транспортного коридору з півночі до півдня Європи.

Транспортний коридор Via Carpatia має пролягати з литовських Клайпеди і Каунаса через польські Білосток, Люблін і Ряшів до словацького й угорського міст Кошице і Дебрецен, а звідти – до Румунської Констанци і грецьких Салоніків.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.