дивись.info

Найбільшою цінністю для українців є мир, найменшою — повага до інших культур

Найбільшою цінністю для українців є мир, найменшою — повага до інших культур
Ілюстрація: Look.com.ua

Соціологи з’ясували, які європейські цінності є найважливішими для українців.

24 жовтня у Львові презентували результати соціологічного дослідження на тему «Українське суспільство та європейські цінності», яке у квітні-червні 2017 року провів Інститут Горшеніна у співпраці з Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі.

З-поміж іншого, соціологи зокрема визначали, які європейські цінності є найважливішими для українців. За результатами, найбільшою цінністю із запропонованого переліку для респондентів є «мир» (56,6%), «цінність людського життя» (42,7%) та «права людини» (33,3%). Найменш цінними для них є «повага до інших культур» (5,4%) та «толерантність» (9%).

«Водночас, щорічні дослідження в рамках проекту «Євробарометру» свідчать про те, що європейці відносять до головних цінностей «мир», «права людини» та «повагу до людського життя». Рідше за інші цінності європейці обирали «релігію» та «самореалізацію», — відзначають фахівці.

Читайте також: Понад 60% українців спілкуються вдома державною мовою

Варто зазначити, що у дослідженні використали перелік цінностей, розроблений у рамках міжнародного проекту «Євробарометр», який здійснюється під егідою Європейської Комісії.

Додамо, що у дослідженні взяло участь понад 2 тисячі респондентів у віці від 18 років, які мешкають у різних регіонах України, окрім окупованого Криму, а також Донецької та Луганської областей. Квотна вибірка була розроблена за статтю, віком та місцем проживання. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/- 2,2%. Опитування проводилось ще до початку дії безвізового режиму України з ЄС.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.