У Львові чоловіка примусово утримували у психлікарні

camasa_de_forta_2_18965500

Прокуратура під час перевірки психіатричних закладів Львівщини виявила порушення.

Про це повідомили у прес-службі відомства.

Зокрема, зафіксовано факти незаконного тримання хворих після припинення лікування.

До прикладу, рішенням Франківського районного суду м.Львова відмовлено у примусовій госпіталізації громадянина до Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні, проте на момент перевірки чоловік продовжував безпідставно перебувати у цьому закладі.

Такі дії працівників призвели до обмеження прав та свобод людини, гарантованих Конституцією та законами України.

Лише після втручання органів прокуратури, пацієнта виписано із вказаного психіатричного закладу.

Крім цього, виявлено випадки ухилення від виконання судових рішень щодо надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку.

Встановлено, що незважаючи на те, що хворий, який перебував на обліку у Миколаївській комунальній центральній районній лікарні, не з’являвся для планового огляду, відповідальні працівники не з’ясовували причин його неявки та не вживали заходів щоб його розшукати.

Таким чином, пацієнт ухилявся від виконання рішення суду щодо застосування до нього зазначеного виду психіатричної допомоги.

Також, виявлено порушення і у Львівському обласному психоневрологічному диспансері щодо періодичності огляду хворих лікарями-психіатрами і комісією лікарів.

Медпрацівники не вживали своєчасних заходів щодо продовження або припинення надання амбулаторної допомоги у примусовому порядку, а також щодо розшуку осіб, які ухиляються від виконання судових рішень про надання психіатричної допомоги.

Загалом, цьогоріч, у цій сфері органами прокуратури області внесено 9 документів прокурорського реагування, до відповідальності притягнуто 14 осіб.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: