дивись.info

Матіос: За три роки АТО більш як 10 тисяч бійців загинули не від бойових дій

Матіос: За три роки АТО більш як 10 тисяч бійців загинули не від бойових дій

Тільки дві повноцінні бригади загинули внаслідок того, що не виконувались військові статути та вчинялися злочини один проти одного.

Про це заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос у ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Народ проти!» на телеканалі ZIK.

«Я зараз хочу озвучити страшну статистику, про яку ніхто не говорить. Із 2014 року і до сьогодні у лавах Збройних силах України та решти підрозділів, які захищають країну, загинуло 10 тисяч 103 особи в наслідок безповоротних і санітарних втрат, тобто не від бойових дій», – констатував Анатолій Матіос.

Зокрема, зауважив головний військовий прокурор, тільки дві повноцінні бригади загинули внаслідок того, що не виконувались військові статути та вчинялися злочини один проти одного.

«Загинули люди, які були високо мотивованими патріотами. Військо, коли не отримує правильної команди та кваліфікації тих дій, що відбуваються у державі, стає в ступор, тим більше, що армія була деморалізована та фактично знищена попередньою владою», – наголосив Матіос.

Наразі, за словами військового прокурора, від посттравматичного синдрому страждають 360 тисяч учасників АТО. У цих людей загострене відчуття справедливості, на що держава сьогодні не може адекватно відреагувати.

«Держава втратила кредит довіри серед суспільства загалом, та серед військових зокрема. Відтак, народ вже не вірить представниками влади, яких він обирав, адже держава як така поки що не може захистити своїх людей», – підсумував Анатолій Матіос.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.