дивись.info

Іспанський суд видав європейський ордер на арешт Карлеса Пучдемона

Іспанський суд видав європейський ордер на арешт Карлеса Пучдемона

Прокуратура Іспанії звернулася до суду з проханням видати європейський ордер на арешт втікача в Бельгію лідера Каталонії Карлеса Пучдемона. Суддя Кармен Ламела підписав ордер на арешт.

Про це повідомляє видання «Четвертая власть» з посиланням на Reuters.

Так, Верховний суд Іспанії виніс рішення про арешт Пучдемона і чотирьох депутатів, які разом з ним втекли до Бельгії.

Зазначимо, що європейський ордер на арешт діє на всій території ЄС, що означає, що незабаром він буде переданий бельгійським владі. Далі питання про видачу Пучдемона розгляне бельгійський суд.

27 жовтня уряд Іспанії зі згоди Сенату, верхньої палати парламенту країни, ухвалив розпустити регіональний парламент Каталонії і призначити вибори його нового складу на 21 грудня, а також звільнити з посад членів регіональної влади Каталонії і призначити на ці місця вірних Мадридові посадовців.

Таку можливість передбачає стаття 155 Конституції Іспанії щодо регіону країни, який порушує закони. Рішення ухвалили після того, як того ж дня, 27 жовтня, парламент Каталонії проголосував за проголошення незалежності регіону від решти Іспанії, всупереч попередженням Мадрида. Це рішення вже взяв до розгляду Конституційний суд Іспанії, щоб вочевидь скасувати його як таке, що суперечить Конституції країни.

У Барселоні посилалися на результати влаштованого 1 жовтня референдуму в регіоні, який так само був визнаний незаконним у Мадриді і відбувся всупереч забороні. За незалежність Каталонії було понад 90 відсотків його учасників, але явка склала лише 43 відсотки – супротивники незалежності переважно бойкотували референдум як незаконний. При цьому заяв влади Каталонії про незалежність не підтримала жодна країна світу чи міжнародна організація, натомість у світі широко висловилися на підтримку цілісності і єдності Іспанії.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.